Dilema

Mai stie cineva ceva despre cineva cumva?
Post Reply
elvis23

Dilema

Post by elvis23 » 13 Aug 2015, 08:27

Buna ziua.
Nu demult am avut o problema cu scurgeri de gaze în apartament.am chemat pe cei de la distrigaz sa constate defectiunea, domnul care d-a deplasat a recomandat ca sa-mi schimb robinetul si cu furtunile de la aragaz deoarece se pare ca pe acolo aveam probleme.in acelasi timp a fost nevoit sa oprească gazele pentru a se remedia defectiunea de catre o firma specializată si autorizată. Problemele au aparut in momentul in care am cerut presedintelui de bloc datele de contact ale firmei care trebuia sa remedieze problema. Initial a reprosat ca de ce am chemat distrigaz-ul, si ca se putea rezolva problema fara sa anunt,venea instslatorul blocului si rezolva problema. Ulterior a găsit o firma care sa vina sa remedieze defectiunea dar acestia au făcut si revizia la coloana de gaze fapt pentru care administratia blocului trebuie sa plateasca o anumita suma de bani. Presedintele blocului incearca acum sa dea vina pe mine punând un anunt la avizierul blocului prin care informează locatarii ca trebuie plătită acea sumă din cauza mea.
Ce trebuie sa fac in continuare?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests