Cum sunt influentate hotaririle judecatoresti

Mai stie cineva ceva despre cineva cumva?
Post Reply
Stanga

Cum sunt influentate hotaririle judecatoresti

Post by Stanga » 05 Dec 2009, 22:39

Atunci cind esti un simplu avocat si fiica ta este judecator sau presedinte de complet de judecata pe la Curtea de apel, iar ginerele este si el pe acolo sus , de exemplu DIICOT, cum sa iti fie frica ca vei pierde vreun proces. Poti sa tot pierzi pina ajungi la marea finala. Este cazul av.Tarna Valeriu.Cine il are ca adversar, ii pot da detalii. :scrie: :evil:

angel

Re: Cum sunt influentate hotaririle judecatoresti

Post by angel » 05 Dec 2009, 22:44

parca Lg 51 zicea ceva despre astfel de situatii...sau nu-mi amintesc eu bine?! :roll: ..nu era acolo stipulat cu rudelel si afinii pana la al 4-lea grad?...dupa care era stipulat pt fostii judecatori si procurori care se inscriau in avocatura?
daca ati avut o astfel de situatie si...ati si stiut...de ce n-ati rezolvat problema pe recuzare? :roll:

vulpacris

Re: Cum sunt influentate hotaririle judecatoresti

Post by vulpacris » 06 Dec 2009, 14:09

:wall:

Angel, omul spune despre faptul ca tu, ca si coleg-judecator, nu o sa respingi actiunea in care tatal colegei si, prietenei tale, este avocat.

In acest caz nu functioneaza recuzarea. :grin:

:cafea:

angel

Re: Cum sunt influentate hotaririle judecatoresti

Post by angel » 07 Dec 2009, 15:37

ok, vulpacris.Eu intelesesem ca-i un caz clar de recuzare.cu fiica jude...etc...dar am citit in viteza. sorry.

deci, nu trebuie chiar asa, sa... :wall: .A fost doar o neintelegere la mijloc.
Si-n acest caz, e foarte greu sa poti rezolva problema, e greu sa demonstrezi aceste afinitati si mai greu e sa te poti proteja :cry: .

goagacatalin

Re: Cum sunt influentate hotaririle judecatoresti

Post by goagacatalin » 08 Dec 2009, 11:52

Traim in Romanica.
Ai bani ai relatii, ai relatii ai putere.
Nu ai bani nu reprezinti nimic si nu te baga nimeni in seama char daca ai dreptate.

romania inedit

Re: Cum sunt influentate hotaririle judecatoresti

Post by romania inedit » 11 Dec 2009, 00:42

Si nu se poate face nimic in cazul asta ? :skul:

johei

Re: Cum sunt influentate hotaririle judecatoresti

Post by johei » 11 Dec 2009, 11:25

e greu de dovedit!!!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests