ce ma fac eu...!!(CAUT LOC DE MUNCA!)

Mai stie cineva ceva despre cineva cumva?
Almira

Post by Almira » 27 Jan 2005, 09:19

Poate experienta mea nu te ajuta, dar as putea sa-ti spun ce am facut eu. M-am angajat la o firma ro-olandeza pe post de assistant-manager, cu alte cuvinte, il dadacesc pe director. Putinele cunostinte juridice, abilitatile si limbile straine cunoscute m-au indreptatit sa cer un salar bunicel. In aceasta firma bineinteles ca exista si persoana responsabila cu partea juridica a firmei. Dar aceasta persoana tocmai si-a deschis o firma de consultanta, recuperare de creante etc. si a parasit firma noastra. Eu fiind in anul 4 ff momentan nu pot sa solicit postul, desi stiu ca mi l-ar oferi, insa pot sa stau in ceafa juristului care va fi angajat, sa fiu mina lui dreapta (seful mi-ar aproba aceasta "reorientare") si pe cind termin faculta sa fiu al doilea jurist al firmei, tinand cont ca firma se extinde deci va avea nevoie cu siguranta.
Intrebarea mea este: oare e sub demnitatea ta kalinee, in situatia in care esti sa-ti gasesti un post similar in Constanta, si sa te faci indispensabila, astfel ca in curind sefii sa-ti aprobe sa te implici mai mult in dom. juridic al firmei? Bine, ca asta poate fi o solutie mai buna decat sa tot depui cv-uri in nestire. Si daca chiar ti se deschide alta oportunitate, saluti poporul si te muti.

stefanmihaiv

Post by stefanmihaiv » 27 Jan 2005, 17:07

Dupa terminarea facultatii, am mai tinut legatura cu unii colegi si cu unii prieteni, atat din Bucuresti cat si din provincie si, facand o comparatie, pot spune ca aceia din provincie si-au gasit mult mai repede un job de consilier juridic, de ex, decat cei din Bucuresti. Paradox? Oferte mai mici decat cererea in capitala? Coruptie mai mare in Bucuresti?

liviu30

Re: ce ma fac eu...!!(CAUT LOC DE MUNCA!)

Post by liviu30 » 28 Jun 2013, 16:31

Buna ziua, in caz ca mai aveti nevoie de un loc de munca, eu as avea nevoie e cineva licentiat in drept, ma puteti contacta pe liviu.antonescu@yahoo.com

Guest

Re: ce ma fac eu...!!(CAUT LOC DE MUNCA!)

Post by Guest » 05 Dec 2013, 04:38

E simplu. Da spaga daca n-ai pile

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests