suspendare

Discutii privind procedura penala
Post Reply
rnx

suspendare

Post by rnx » 04 Jul 2013, 15:34

am fost cercetat penal pentru complicitate la furt calificat. astazi (04.07.2013) s-a pronuntat sentinta: 2 ani cu suspendare. problema e ca pe 26.06.2013 am fost oprit de politie si mi-au oprit numerele si permisul (erau expirate, nr rosii). este posibil sa nu imi faca dosar penal? daca imi fac dosar se revoca suspendarea si imi dau cu executare? politistul de m-a oprit pot zice ca este o cunostinta si mi-a zis sa stau linistit ca nu imi fac dosar, doar imi dau amenda...nu stiu ce sa fac.

p.s. am primit si dovada de circulatie 15 zile

rnx

Re: suspendare

Post by rnx » 14 Jul 2013, 02:47

nimeni?

bobocel

Re: suspendare

Post by bobocel » 14 Jul 2013, 18:44

o sa-ti dea amenda.
daca-ti face alt dosar, se revoca suspendarea.

rnx

Re: suspendare

Post by rnx » 21 Jul 2013, 02:09

am pus-o...

rnx

Re: suspendare

Post by rnx » 03 Aug 2013, 00:39

inca nu am aflat nimic, este posibil ca dosarul sa nu treaca de procuror? si sa ma aleg doar cu amenda?

rnx

Re: suspendare

Post by rnx » 08 Aug 2013, 10:52

treaba e ca practic nu m-au oprit in trafic, am ajuns in fata portii cu masina, am parcat-o, am intrat in curte si la 30 secunde au venit si ei, mi-au zis sa ies afara, si apoi am mers la sectie, m-au dus de nas sa dau o declaratie cum ca m-au oprit in trafic, etc...cum ca nu imi fac nimic, doar o amenda. acum s-a intors dosarul de la procuratura si ieri a venit politistul la mine ca a transcris declaratia si sa o semnez. am refuzat sa semnez.
cred ca singura sansa e sa ii dau in judecata. voi ce ziceti?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests