perchezitie domiciliara!

Discutii privind procedura penala
Post Reply
mariusikurzik

perchezitie domiciliara!

Post by mariusikurzik » 03 Jun 2010, 12:45

acum 2 luni am avut o perchezitie domiciliara intr`un dosar cu frauda informatica!
au venit acasa au luat banii , calc, si au plecat! sunt INVINUIT !
am fost la perchezitia informatica si m`au mai chemat sa fiu prezent la numararea banilor dar nu m`am dus, si am amanat!
avocatul meu spune ca l`au lasat sa se uite in dosar prea mult ! si nu a aflat nimik despre mine ! a zis ca sunt 120 de dosare.... un politist la zis ca sunt tinute secret pana la audiere ! este posibil? mie frica sa nu fi facut alegerea cea buna in privinta avocatului.
au fost 102 perchezitii ! sunt 34 de arestati preventiv !..
inca o intrebare ... la audiere ce fac? dau declaratie sau nu?am inteles ca am voie sa nu dau declaratie, e dreptul meu ! ... ms .. revin cu intrebari imediat dupa ce raspundeti!...



mai adaug ceva! banii ii mai pot recupera VREODATA? cum ? am inteles ca nu se mai dau inapoi chiar dak vii cu acte pt ei !!! au luat banii parintilor !

invinuit ??? e grav? in c

sansiro

Re: perchezitie domiciliara!

Post by sansiro » 20 Mar 2011, 23:26

invinuit inseamna ca s-a inceput urmarirea penalacontra dvs.Banii sunt ai parintilor, nu ai dvs., atunci contestati masura la procuror. (pe 275-278 c.p.p.)

darkblack

Re: perchezitie domiciliara!

Post by darkblack » 29 Mar 2011, 17:50

Mai aveti si art. 169 Cpp alin.1 teza finala

ignite

Re: perchezitie domiciliara!

Post by ignite » 02 Nov 2011, 17:27

banii rămân de obicei la poliţie sau procuror până la finalizarea urmăririi penale. vor fi poate folosiţi pentru acoperirea prejudiciului rezultat în urma infracţiunii.

RM. VÂLCEA? DRĂGĂŞANI? ALEXANDRIA?

poţi să nu dai declaraţie însă, dacă ştii că te-au prins cu ceva...nu ştiu ce să spun.

ai dreptul să nu dai declaraţie şi să nu te autoincriminezi adică să nu le produci lor probe.

personal, după cum îţi pui problema...tu ai făcut nişte chestii, că dacă ai fi fost nevinovat nu ai fi avut reacţia asta, ai fi fost extrem de surprins, supărat. în plus, ăştia de le DIICOT nu intră chiar aiurea peste tine...deci au ei ceva împotriva ta.

iar dacă ai făcut-o şi dacă ăia au probe...iar tu acum alegi să taci...şi după aia când o să vezi dosarul o să alegi să vorbeşti...părerea mea e că şi din tăcerea asta făcută fără cap...pot fi trase concluzii că esti un om vinovat şi se va vedea urât pentru un judecător atunci când îţi va da pedeapsa.

AVOCATUL...DACĂ E NESERIOS...ŞI SUNT O GRĂMADĂ CARE IAU ASTFEL DE CAUZE CA ŞI A TA...DE OBICEI SUNT PRIETENI DE-AI VOŞTRI...DE PAHAR, DE GAGIGI...DE UNDEVA AI AUZIT TU CĂ UN ANUME AVOCAT SE OCUPĂ CU DOSARE DIN ASTEA CU ÎNŞELĂCIUNI PE NET CU ASOCIERE PENTRU SĂVÂRŞIREA DE INFRACŢIUNI...

DECI DACĂ E NESERIOS...TE LĂLĂIE...ŞI ÎN FINAL, O PUI.

UN AVOCAT BUN PE MATERIA ASTA ESTE UNUL PASIONAT DE CALCULATOARE. SAU UNUL EXTREM DE SERIOS ŞI MINUŢIOS CARE CUNOAŞTE BINE DE TOT PROCEDURĂ PENALĂ ŞI CARE, ÎN TIMP UTIL, POATE SĂ-ŞI ÎNSUŞEASCĂ ASPECTE RELEVANTE DESPRE PROGRAMELE PE CALCULATOR, MAGAZINE ON LINE, CLONARE DE SITE URI, TRANFER DE BANI...D ASTEA, IAR NU UNUL CARE ARE PE MĂ-SA JUDECĂTOARE SPRE EX. ŞI E DIN SPRE EX. RM. VÂLCEA ŞI DESPRE CARE AI AUZIT TU CĂ E TARE PENTRU CĂ ARE NASU MARE SAU CĂ SE LAUDĂ ÎN STÂNGA ŞI ÎN DREAPTA.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests