Ajutor

Post Reply
allifranchini

Ajutor

Post by allifranchini » 27 Apr 2013, 21:31

Am fost azi la cumparaturi la Real ......in Germania, si printre altele am vrut sa cumpar o oja in valoare de 1,95 euro si un fard de 3, 99 euro dar pentru ca trecea prin plasa carutului de cumparaturi am bagat o in buzunar in ideea sa o scot la casa ....dar fatalitate am uitat complet ....si un domn dragut m a oprit si asa mai departe ......sunt socata .......am platit 50 de euro amenda ..direct domnului respectiv ........ma poate ajuta cineva ??????????// ce o sa se intample in continuare .......mentionez ca am facut cumparaturi in valoare de 70 de euro, ca nu a fost o fapta intentionata , nu am avut niciodata de a face cu politia sau ceva de genul acesta..........ma simt complet sunt distrusa , pentru ca lucrez aici de doi ani si nu as vrea sa mi pierd locul de munca .

Cu respectul cuvenit celor care imi vor raspunde

serafim

Re: Ajutor

Post by serafim » 28 Apr 2013, 03:59

si cine era acel domn dragut ? s-a legitimat ?
in ce conditii s-a efectuat plata amenzii ? ai vreo dovada ?
necesar mai multe detalii.

allifranchini

Re: Ajutor

Post by allifranchini » 28 Apr 2013, 16:55

Da ca fiind agent de securitate dar nu i am retinut numele .......am si o chitanta pentru acei 50 de euro dar nu si o copie de pe procesul verbal sau ma rog ce a completat dansul cu datele mele ......sunt inca in stare de soc...sunt de 2 ani aici lucrez , am o situatie finannciara buna nu m as injosi pentru mii de euro .....pentru 5/6 nici nu se pune problema dar cum sa dovedesc asta daca se ajunge in instanta asa cum mi s a spus???????

serafim

Re: Ajutor

Post by serafim » 30 Apr 2013, 13:16

de obicei la ei daca esti la prina abatere si achiti contravaloarea produselor nu iti fac dosar penal
mai ales pt. o suma asa de mica, eventual tinene la curent si-ti vom da sfaturi atunci cand este cazul\

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests