Unde, si mai ales cum?

Examene, rezultate, pareri, etc
agenda

Post by agenda » 24 May 2008, 11:40

orice e posibil serafime :lol:

serafim

Post by serafim » 24 May 2008, 13:34

da Piorel ne-a intrebat ce popate face dupa ce termina i s-a raspuns...consider de ce variante are si anume
-INM pt magistrat respectiv judecator sau procuror cu examen de admitere !
-Barou cu examen de admitere ca stagiar si stagiatrul unui avocat anume...
depinde ce gaseste cu spaga sau fara cum s-a scris anterior...ceea ce nu stiu cat este de real...unii cer altii nu ...asa ca nu se poate generaliza normal ca respectivul trebuie sa aiba vechime parca minim 8 ani in profesie daca imi aduc bine aminte si realizari de..... ca sa-si poata plati si stagiarul !
- consilier juridic cu examen pe post la unul din concursurile care apar prin publicitate;
- executor judecatoresc cu admitere la Camera Executorilor Judecatoresti...detalii nu stiu;
- notar cu admitere in camera notarilor publici stagiar al unui notar care normal te vrea...la el in cabinet;

Piorel...am fost destul de explicit ????

agenda

Post by agenda » 24 May 2008, 14:22

ai fost atat de explicit incat am inceput sa ma gandesc si eu ce vreau sa invat :-D

serafim

Post by serafim » 24 May 2008, 18:57

:( daaaaaaaa ???
si spune puiule...ce vrei sa te faci cand vei fi ...MARE

agenda

Post by agenda » 25 May 2008, 00:30

auzi serafime chiar par eu a fi pui sau par mica? :lol:
dar de ce intrebi cu asa o tristete? :-D

serafim

Post by serafim » 25 May 2008, 09:08

:( Agenduto...nici nu stii cat de mica-ncepi sa fii....daca la varsta asta NOI mai stam sa ne gandim...ce sa NE facem..... Dumnezeu cu mila.... :roll:

si am cazut in butoiul cu melancolie blegoasa !!! :-( :-( :-(

agenda

Post by agenda » 25 May 2008, 09:28

hai mai scumpule ca eu glumeam :mrgreen:
desi oricand poti schimba ceea ce faci :lol:
iesi din butoi :-P :floare:

serafim

Post by serafim » 25 May 2008, 10:08

just!!!
ma duc sa matur curtea !!!mai sap pe unii pe altii apoi trec si la gradina :grin:

agenda

Post by agenda » 25 May 2008, 10:23

buna idee...ma duc si eu sa matur parcarea :-D :-D

Almira

Post by Almira » 26 May 2008, 09:16

Neatza everybody!
Scuze de intarzierea cu care revin pe forum, dar fiind vichend am cam intins-o din Cluj. sic-sic
Apreciez in mod deosebit raspunsurile, si ca sa raspund intrebarii "ce vrei sa faci/ce stii sa faci/ce experienta ai?" as opta pentru avocatura in civil (eventual pe proprietatea imobiliara) sau comercial.
De stiut sa gatesc sau curatenie, copii, etc-etc. stiu si de-alea daca trebe. Stiu orice daca-i musai... :mrgreen: Si daca serveste scopului justitiei. :-D :-D :-D
In concluzie, ideea pe care as avea-o ar fi sa...ce? Sa caut avocati in domeniu, dispusi sa ma "coach-eneasca"? Probabil.
PS Io ce sa matur? Ce-a mai ramas?
:cafea:

krisstina

Post by krisstina » 26 May 2008, 09:50

Da, cauta si vei gasi exact ce cauti.

chichi

Post by chichi » 27 May 2008, 09:08

exact ce cauti :evil: cozi la registru si la arhive

69adriana

Post by 69adriana » 27 May 2008, 16:06

Almira, daca vrei mai poti opta pentru grefier cu studii superioare...asa o sa ai multa experienta in domediu si dupa 5 ani poti participa la concurs direct pe post de judecator ( sper ca nu ma insel).

Insa si concursurile pentru grefieri nu sunt prea usoare....

serafim

Post by serafim » 27 May 2008, 21:48

da!!! si vei avea...salar de salar !!!!
adica vreo 2000-3000 lei ? parca daca nu ma insel si automat dobandesti si mult ravnita experienta in domeniu.

dar, mai bine recomand avocatura.....la inceput mai...fara bani apoi ...apar si aia !!! :grin:

ce sa maturi >>> FORUMUL !!! :-D :-D :-D

serafim

Post by serafim » 27 May 2008, 21:49

da!!! si vei avea...salar de salar !!!!
adica vreo 2000-3000 lei ? parca daca nu ma insel si automat dobandesti si mult ravnita experienta in domeniu.

dar, mai bine recomand avocatura.....la inceput mai...fara bani apoi ...apar si aia !!! :grin:

ce sa maturi???? >>> FORUMUL !!! :-D :-D :-D e cam prafuit...ca nu prea se mai intra pe el...si din ce in cei rar !!!

Asa ca poate daca il maturi, il aerisesti...ii mai dam o NOTA DE PROSPETIME si INTERES !!!! :-P

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests