Cedo

Curtea Europeana a Drepturilor Omului
Post Reply
AnamariaMihaela25

Cedo

Post by AnamariaMihaela25 » 29 Mar 2018, 02:27

Am o problema referitoare la dosarul meu trimis la CEDO din 2015 , sunt 2 ani si 6 luni iar avocata mea mi-a spus ca nu a primit nimic de la CEDO referitor la dosar daca a fost sau nu acceptat sau sa se ceara eventuale alte acte. A mai spus ca a facut o solicitare dar nu a primit nici un raspuns. Dubiul meu este ca nu e imposibil in 2 ani si 6 luni sa nu se primeasca nimic .Am nr de recomandata care l--am pus pe site de la CEDO dar nu imi da nici o informatie precum ca nu ar exista. Sunt disperata nu stiu ce sa fac si cum sa procedez. Va rog respectuos dati mi un sfat. Multumesc mult!

AnamariaMihaela

Re: Cedo

Post by AnamariaMihaela » 09 Mar 2019, 03:38

Dupa atat timp nimeni nu mi a raspuns oricum va multumesc. Am reusit sa ajung la CEDO in luna 11/2018 sa aflu stadiu dosarului meu si spre stupoarea mea cererea a fost inadmisibila la numai 2 luni de la primirea instantei la CEDO adica in luna 12/2015. Avocatul meu timp de 3 ani ma dus cu vorba ca sa asteptam deoarece sunt foarte multe dosare desi are fax adresa unde normal a primit raspunsul de la CEDO....de buna credinta si cu multa incredere in reprezentantul justitiei am crezut ceia ce mi a spus avocatul .....si am asteptat . Cand i am pus actul de la CEDO in fata mi a raspuns cu nonsalanta ca nu a primit nimic in acest timp. Eu acum intreb daca cineva este in gradul sa imi dea o indrumare cum pot sa trag la raspundere pe dnl avocat in acest context sau tebuie sa ma resemnez. Va multumesc si astept poate cineva imi poate da macar un sfat.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests