ce pot face in acest caz?

Discutii privind Dreptul Penal
sebi77

Post by sebi77 » 11 Sep 2006, 11:48

Eu pentru ca am spus adevarul si cica i-as fi adus atingere sentimenului de pretuire, autopretuire, bunului renume si probitatii profesionale mi s-au dat 2.000 RON ...Evident ca la mine a fost si o chestie "aranjata"....

Valentin,

Un sfat, eu zic ca te faci de ras cand sustii faptul ca te-a batut/amenintat o fata ... Cred ca o sa rada judele de o sa crape ....

valentyn

Post by valentyn » 11 Sep 2006, 12:47

e avocata in toata firea..o doamna de peste 40 de ani care a venit cu om direct sa ma caute si sa ma loveasca si cand eu nu am vrut sa discut cu ea mi-a dat direct fara sa fiu atent cu spray paralizant in ochi ..asta e toata chestia..deci ati vrea sa nu o dau in judecata..bine..cum ziceti voi..

wittmann

Post by wittmann » 11 Sep 2006, 13:38

Nu e dupa cum vrem noi, ci dupa cum vrei tu. Noi doar ti-am zis care sunt perspectivele.

Dyana

Post by Dyana » 11 Sep 2006, 21:17

Buna seara,tuturor!Hm,ce povestioara!Ieftina. :mrgreen: Povestioara asta cu avocata batausa este ieftina,nu glumele Kingai.Nu cred nimic din ce povesteste( cu inflacarare),baiatul asta. :lol:

valentyn

Post by valentyn » 13 Sep 2006, 10:36

daca eu iti dovedesc ca e reala ce zici?iei apararea sau faci asa pe fatza mincinosi pe cei din jur?asa te comporti mereu cu cei din jurul tau?de ce nu cauti sa verifici veridicitatea celor spuse de mine si dupa aceea sa faci niste afirmatii nefondate? spune Dyana!

ADR

Post by ADR » 14 Sep 2006, 14:23

problema este ca si in cazul in care fapta avocatei ar fi reala solutia asteptata de tine in sensul unor daune morale foarte mari este foarte putin probabila.
dar eu te sfatuiesc sa te duci la politie si sa faci plangere pt ca oricum nu mai exista plangerea prealabila direct la instanta

Dyana

Post by Dyana » 15 Sep 2006, 21:45

Buna seara!N-am luat apararea respectivei si nici n-am facut pe nimeni mincinos.Nu stiu de ce te-ai suparat Valentyn.Pur si simplu mi-am exprimat o parere.Nu ma poti obliga sa am alta opinie.Imi pare rau.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests