delapidare

Discutii privind Dreptul Penal
Post Reply
b75slp

delapidare

Post by b75slp » 16 Jan 2012, 16:54

Buna ziua, am lucrat in cadrul unei firme din cadrul careia am sustras o suma mare de bani. Am semnat un angajament de plata, si am reusit sa achit in 2 saptamani jumatate din suma respectiva, urmand sa returnez toata suma cat de repede pot. Problema este ca trebuie sa ma prezint la politie pentru declaratii, insa nu stiu la ce sa ma astept, pentru ca nu am mai avut probleme cu legea pana in prezent. Vreau sa colaborez cu politia, pentru a minimiza efectele acestei greseli! Va rog sa imi spuneti ce pot pati in cel mai rau caz, si cateva sfaturi ar fi binevenite! Apreciez orice ajutor!

Cuculis

Re: delapidare

Post by Cuculis » 17 Jan 2012, 10:51

Avand in vedere ca ati recunosct fapta si ati semnat si un angajament de plata si ati si achitat 2 transe, nu o sa aveti mari probleme. Daca o sa continuati sa achitati politia nu sa o va poata face nimic.

C_A_Coltuc

Re: delapidare

Post by C_A_Coltuc » 17 Jan 2012, 12:36

Sa va luati un avocat


Va putem ajuta noi

ignite

Re: delapidare

Post by ignite » 23 Jan 2012, 14:09

MA OMOARA RASPUNSURILE DATE MAI INAINTE.

UNU SPUNE CA NU AI CE PATI.

ALTUL, CA AI NEVOIE DE AVOCAT. DAR RASPUNSUL...ZERO.

CAND UNUL E ASA...IMPAIAT...NU POATE DA RASPUNS CA ...DE...

RASPUNSUL:

O SA FII CONDAMNATA. IDEEA E CA INFRACTIUNEA DE DELAPIDARE SE CONSUMA INTR UN ANUMIT MOMENT. TU AI SAVARSIT O INFRACTIUNE...SI LOGIC VEI RASPUNDE.

DACA REUSESTI SA ACOPERI PAGUBA E FOARTE BINE PENTRU CA POTI LUA CU SUSPENDARE.

DACA TI TREBUIE AVOCAT? DEPINDE DESPRE CE AV. E VORBA...

DACA PLATESTI PAGUBA...POTI SA ITI IEI UNUL MAI IEFTIN SAU DELOC. DACA SUNT DOVEZI IMPOTRIVA TA...ORICUM NU AI CE FACE SI CU AV. SI FARA.

ASTA ESTE ADEVARUL.

johei

Re: delapidare

Post by johei » 24 Jan 2012, 00:03

Chiar ca sunt ciudate raspunsurile... comite cineva o infractiune grava si i se spune ca nu va pati mare lucru, pentru ca paguba s-a recuperat... Probabil ca la capitolul "nu mare lucru" intra si o condamnare, chiar daca e cu suspendare...
Halo, o condamnare penal e intotdeauna grava!!!

dasefx

Re: delapidare

Post by dasefx » 26 Jan 2012, 15:40

daca fapta a fost savaşită până la data declarării ca neconstituţional a art. 74 ind. 1 C.pen., poţi scăpa cu o amendă administrativă...în condiţiile articolului menţionat

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests