o informatie

INM, examene, rezultate, pareri, barfe, etc.
SORINUTA

o intrebare

Post by SORINUTA » 24 Jun 2005, 07:14

rosia_montana wrote:nu doar ca nu mi-a cerut adeverinta medicala, ci mi-a si luat dosarul avand actele cerute in comunicarea inm-ului. da, m-am inscris!!!!!!:P
O intrebare mica. vreau sa a inscriu astazi si nu stiu daca trebuie copie simpla sau legalizata dupa certificatul de nastere si dupa diploma de licenta . Ma poate ajuta careva? Mersi

Blusie

Post by Blusie » 24 Jun 2005, 07:23

Sorinuta,

Un fragment (din ceea ce te intereseaza) de pe inm-lex.ro

Cererile pentru inscrierea la concurs se depun, cu cel putin 60 de zile inainte de data acestuia, la tribunalele si parchetele de pe langa acestea in ale caror circumscriptii domiciliaza candidatii. La cererea de inscriere se anexeaza urmatoarele acte:
• certificat de nastere, in copie;
• actul de identitate, in copie;
• diploma de licenta sau adeverinta provizorie, in copie;
• chitanta de plata a taxei de inscriere;
• certificatul de cazier judiciar
•certificatul de cazier fiscal

Taxa de inscriere, in cuantum de 3.500.000 lei se plateste la casieria tribunalului sau parchetului la care se face inscrierea.

Mult succes!

rosia_montana

Post by rosia_montana » 24 Jun 2005, 07:35

Copiile nu au trebuit legalizate, dar a trebuit sa scriu pe ele "pt conformitate" si sa semnez. Ce sa zic? Cate tribunale atatea obiceiuri:)

SORINUTA

o informatie

Post by SORINUTA » 27 Jun 2005, 13:40

rosia_montana wrote:Copiile nu au trebuit legalizate, dar a trebuit sa scriu pe ele "pt conformitate" si sa semnez. Ce sa zic? Cate tribunale atatea obiceiuri:)
Eu nu a trebuit sa scriu "pentru conformitate" dar secretara care a preluat dosarul a pus stampila pe dosar si in fata mea nu a mai pus si numarul de inregistrare pe dosar dar l-a scris in registru. Imi umbla tot felul de ganduri prin cap. Daca o fi problema ca nu a pu nuamrul pe dosar? In fine, poate emotiile sunt de vina pentru atatea ganduri

rrroxana

Post by rrroxana » 27 Jun 2005, 16:53

Ultima zi de inscriere e 4 iulie, nu? Asta inseamna ca mi se accepta dosarul si pe 4? Abia luni dimineata imi pot ridica cazierul fiscal...m-am trezit si eu "la spartul targului" :mad:
Intre ce ore se poate depune dosarul la Tribunal in Iasi?

Lacordu

Post by Lacordu » 28 Jun 2005, 10:47

In Deva cazierul fiscal se da intr-o zi daca platesti taxa de urgenta, 200.000. Astazi il iau . Maine depun dosarul. La telefon mi-au confirmat ca e vorba de copii simple, nu legalizate.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests