magistratura 2010

INM, examene, rezultate, pareri, barfe, etc.
Post Reply
MedEx

Re: magistratura 2010

Post by MedEx » 22 Mar 2010, 14:16

Nici la mine in urbe nu sunt multi cu 7! Poate doar unul la PROCURORI! In rest nu stiu iar toti cu care am vorbit sunt suparati! Oricum fiecare dintre noi are soarta lui deci nu va faceti probleme! Daca ti-e scris sa ajungi jude sau procuror ajungi mai devreme sau mai tarziu! Eu am dat acum a cincea oara si tot nota aia imi iese, desi am invatat mult la fiecare materie din autori diferiti cu diverse opinii!
Concluzia la care am ajuns: Nimeni nu stie tot! Si daca nu-ti este sa ajungi acolo, nu ajungi!
Examenul este din ce in ce mai greu in comparatie cu prima grila formulata acum ceva timp in urma!
Daca nu le ai cu logica e posibil sa inveti pana nu mai poti! In aceste cazuri e mai bine sa faci INM-ul deoarece acolo inveti sa ''judeci'' iar examenul de intrare nu cuprinde spete ci doar teorie pura!
Felicitari celor ce se simt reusiti!(indiferent de domeniu!)

HERMES29

Re: magistratura 2010

Post by HERMES29 » 22 Mar 2010, 14:27

MedEx wrote:Nici la mine in urbe nu sunt multi cu 7! Poate doar unul la PROCURORI! In rest nu stiu iar toti cu care am vorbit sunt suparati! Oricum fiecare dintre noi are soarta lui deci nu va faceti probleme! Daca ti-e scris sa ajungi jude sau procuror ajungi mai devreme sau mai tarziu! Eu am dat acum a cincea oara si tot nota aia imi iese, desi am invatat mult la fiecare materie din autori diferiti cu diverse opinii!
Concluzia la care am ajuns: Nimeni nu stie tot! Si daca nu-ti este sa ajungi acolo, nu ajungi!
Examenul este din ce in ce mai greu in comparatie cu prima grila formulata acum ceva timp in urma!
Daca nu le ai cu logica e posibil sa inveti pana nu mai poti! In aceste cazuri e mai bine sa faci INM-ul deoarece acolo inveti sa ''judeci'' iar examenul de intrare nu cuprinde spete ci doar teorie pura!
Felicitari celor ce se simt reusiti!(indiferent de domeniu!)
Ce punctaj ai avut?Daca pot intreba.......

engfull

Re: magistratura 2010

Post by engfull » 22 Mar 2010, 14:32

eu am facut 7,5 si sunt inscrisa la judecatori
sincer nu am sperante ca voi fi printre admisi
recunosc ca sb nu au fost f simple , au avut , marea majoritate "cheite" dar gandesc ca daca eu am reusit sa le vad si ceilalti au reusit .....
daca se va intra cu notele din primavara trecuta voi fi pe la 130 si ceva .....
imi pare rau ca nu m-am insris la procurori , poate erau sansele mai mari
felicitari celor cu note mari ...
si celor ca nu au reusit .... perseverati , e pacat sa renuntati acum cand sunteti "incalziti "
daca peste un an - 2 veti vrea din nou , o veti lua de la inceput , asa ca ..... perseverati
eu nu am de gand sa renunt decat atunci cand voi reusi ...( sper sa mai am putere si mai ales sustinerea familiei .....)

astept vesti despre "nivelul general "

sendre

Re: magistratura 2010

Post by sendre » 22 Mar 2010, 15:54

Nu ne-ai spus ce nota ai luat MedEX..Si eu am fost in aceiasi situatienota apropiate de fiecare data..sub 7...de data asta am reusit sa trec... dar cu 7,05 ce sperante sa-mi fac...

MedEx

Re: magistratura 2010

Post by MedEx » 22 Mar 2010, 18:52

6,50 6,00 6,15 6,25 astea sunt notele. M-am saturat de cifra 6

elle_cv

Re: magistratura 2010

Post by elle_cv » 22 Mar 2010, 22:07

engfull wrote:eu am facut 7,5 si sunt inscrisa la judecatori
sincer nu am sperante ca voi fi printre admisi
recunosc ca sb nu au fost f simple , au avut , marea majoritate "cheite" dar gandesc ca daca eu am reusit sa le vad si ceilalti au reusit .....
daca se va intra cu notele din primavara trecuta voi fi pe la 130 si ceva .....
imi pare rau ca nu m-am insris la procurori , poate erau sansele mai mari
felicitari celor cu note mari ...
si celor ca nu au reusit .... perseverati , e pacat sa renuntati acum cand sunteti "incalziti "
daca peste un an - 2 veti vrea din nou , o veti lua de la inceput , asa ca ..... perseverati
eu nu am de gand sa renunt decat atunci cand voi reusi ...( sper sa mai am putere si mai ales sustinerea familiei .....)

astept vesti despre "nivelul general "
... te inseli, intri sigur cu nota asta.
.....si nici nu cred ca se vor ocupa toate locurile

cyclop

Re: magistratura 2010

Post by cyclop » 22 Mar 2010, 22:47

Io am un feeling că se vor ocupa...A fost mai uşor decât în toamnă.

sendre

Re: magistratura 2010

Post by sendre » 23 Mar 2010, 09:01

Cyclop! Pot apela si eu la feeling-ul tau?Am vreo sansa cu 7,05?
Am eu incredere in el...

Andreia juridic

Re: magistratura 2010

Post by Andreia juridic » 23 Mar 2010, 09:11

Si eu am facut, daca bine mi-am amintit si sper sa fie macar asa, 7,10 si m-am inscris la jud.Sunt extrem de curioasa sa vad ce au facut ceilalti.
Bafta tuturor.

HERMES29

Re: magistratura 2010

Post by HERMES29 » 23 Mar 2010, 09:21

elle_cv wrote:
engfull wrote:eu am facut 7,5 si sunt inscrisa la judecatori
sincer nu am sperante ca voi fi printre admisi
recunosc ca sb nu au fost f simple , au avut , marea majoritate "cheite" dar gandesc ca daca eu am reusit sa le vad si ceilalti au reusit .....
daca se va intra cu notele din primavara trecuta voi fi pe la 130 si ceva .....
imi pare rau ca nu m-am insris la procurori , poate erau sansele mai mari
felicitari celor cu note mari ...
si celor ca nu au reusit .... perseverati , e pacat sa renuntati acum cand sunteti "incalziti "
daca peste un an - 2 veti vrea din nou , o veti lua de la inceput , asa ca ..... perseverati
eu nu am de gand sa renunt decat atunci cand voi reusi ...( sper sa mai am putere si mai ales sustinerea familiei .....)

astept vesti despre "nivelul general "
... te inseli, intri sigur cu nota asta.
.....si nici nu cred ca se vor ocupa toate locurile
Daca nu se ocupa toate locurile, nu se trece la cei care au avut sub 7?

sendre

Re: magistratura 2010

Post by sendre » 23 Mar 2010, 09:28

LOGIC HERMES....

cyclop

Re: magistratura 2010

Post by cyclop » 23 Mar 2010, 12:27

@ Sendre
Ce să zic, să ai baftă, ai tot dreptul să speri, ai îndeplinit prima condiţie, să ai peste 7. Rămâne a doua, să fii în numărul de locuri scoase la concurs. :cafea:

sendre

Re: magistratura 2010

Post by sendre » 23 Mar 2010, 13:43

Hai sa facem un clasament al notelor de pe forum.. pe judecatori si procurori.......
Vreti?
Spunem fiecare nota....si la sfarsit intocmim clasamentul...
E un reper pentru ceilalti.
Incep eu: judecatori: 7,05

primavara

Re: magistratura 2010

Post by primavara » 23 Mar 2010, 15:30

me next.
procurori 8,1
o zi buna tuturor

lukcelmic

Re: magistratura 2010

Post by lukcelmic » 23 Mar 2010, 16:03

Judecatori 7,9

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests