Examen la INM in oct-noe?

INM, examene, rezultate, pareri, barfe, etc.
cyclop

Re: Examen la INM in oct-noe?

Post by cyclop » 23 Nov 2009, 22:00

Mă, rog, din punctul meu de vedere, pentru un magistrat, s-ar impune ceva mai mult echilibru. E esenţial.

În altă ordine de idei, felicitări pentru reuşită. Savurează momentul, că urmează nebunia.
:cafea:

angel

Re: Examen la INM in oct-noe?

Post by angel » 23 Nov 2009, 22:33

:aplauze: :aplauze: tuturor care au luat examenul si...mult, mult succes in cariera! :cafea: :cafea: :cafea:

iar celor care n-au luat, spor la invatat si...o sa va felicit si pe voi cu siguranta la anul :grin: :arrow: :cafea:

triton

Re: Examen la INM in oct-noe?

Post by triton » 24 Nov 2009, 19:41

Ce linişte...unii îşi savurează victoria, alţii îşi ling rănile...

king_julian

Re: Examen la INM in oct-noe?

Post by king_julian » 24 Nov 2009, 21:08

Este normal, trebuie sa ne gandim la etapele urmatoare !
Totul e sa perseverezi, in final vei reusi !

triton

Re: Examen la INM in oct-noe?

Post by triton » 24 Nov 2009, 21:48

Prinzi post in oraşul tău? Eu ar fi trebuit să fac fie naveta fie să ne mutăm, ceea ce imi tăia din elan

ignite

Re: Examen la INM in oct-noe?

Post by ignite » 25 Nov 2009, 11:09

king_julian wrote:Este normal, trebuie sa ne gandim la etapele urmatoare !
Totul e sa perseverezi, in final vei reusi !

uau...asa ca tine.

mai aveti si alte clisee?...ca eu ma topesc dupa...rahaturi din astea. si nu ma refer la autorul mesajului ci la cliseul asta...atat de obositor si obosit.

da cycloape...incepe nebunia...chiar ca. depinde pentru cine...daca intelegi matale.

nu mai mor astia...dracu!

incercati mai bine asa...trebe sa te scremi bine...ca sigur iese...e totul...totul...da...da...si apoi odata ce am vazut ca iese...trebe sa i invatam si pe altii care nu stiu ca ... ca sa iasa...trebe...musai...sa te...scremi...cu toate fortele. daca nu le spunem noi...ei mor de prosti.

king_julian

Re: Examen la INM in oct-noe?

Post by king_julian » 25 Nov 2009, 23:07

@ignite, vad ca esti suparat tare ! Sa inteleg ca ai avut parte de multe esecuri la acest examen ? Este perfect adevarat ce-am scris, si eu ma chinui de vreo 2 ani si in final am reusit ! Degeaba ironizezi pentru ca metoda e simpla: trebuie doar sa inveti !

@triton: Daca intrebarea imi era adresata, raspunsul este da, am post asigurat in orasul meu (sunt admis in primele locuri).

elle_cv

Re: Examen la INM in oct-noe?

Post by elle_cv » 26 Nov 2009, 14:15

:aplauze: ignite...
Zau, king-ule, te-ai gandit tu sa ne precizezi ca ai luat printre primi...
Bravo tie, dar chiar era necesara aceasta precizare?Puteai sa trimiti un mesaj privat. Sau nu prea ai laudatori in orasul tau?

ignite

Re: Examen la INM in oct-noe?

Post by ignite » 27 Nov 2009, 09:00

vreau sa spun celor care au picat...la mustată...celor care au fost pe aproape şi celor care au simţit că puteau mai mult...dar au simţit asta sincer, iar nu din cauza unei păreri bune exagerate despre ei...ca exista foarte multă relativitate în ceea ce priveşte concursul asta.

am observat...ca trec mulţi dintre cei cu mintea odihnită...şi nu vreau sa supăr pe mine...e doar vorba despre un mod de exprimare.

adică...poliţist...băiat bun, de altfel,..care dă din prima şi îţia ia o meganotă, iar el nu a auzit de autorii care pentru altţii sunt supercunoscuţi. adică de boroi aude el inevitabil...dar până acu...canci. persoane care până la acest moment nu au citit nimic care sa nu le fi folosit lor în activitatea de zi cu zi.

deci...eu înţeleg...aşa ... face mult să fii odihnit şi relaxat---şi să ai o putere de concentrare bună.

am mai observat...şi asta ... la greu...persoane care au luat concursul...din o mie de încercări...sau mai puţine...şi care au obţinut şi o meganotă. nu vreau sa fiu neserios...însă mie nu mi-au creat o impresie foarte bună. eu am văzut situaţii în care astfel de persoane...aveau limba tăiată atunci când se făceau anumite discuţii pe chestiuni de drept, când se făceau discuţii, în general (într-un cadru unde trebuia sa participi). nu spun că nu au calităţi...însă...nici nu pot să nu observ nişte lucruri.

cunosc destule situaţii în care persoane pe care le cunosc bine...au picat sa spunem în noiembrie...şi au picat bine de tot...apoi în martie ţi-au luat între primii...şi când spun între primii...păi între primii.

mie mi se pare că acestor persoane pe care am spus că le cunosc ... li se potriveşte un loc între primii şi mi se pare că în coadă nu era locul lor.

cunosc persoană care a picat...în cele câteva luni până la următorul concurs nu a făcut mai nimic...în afară de a se mărita...şi plimba prin luni de miere...iar la concurs...ne-a spart pe toţi. şi dacă aţi fi văzut rezultatul anterior...v ar fi pufnit serios râsul.

şi mai cunosc pe unul care...nu a făcut nimic...special ca să treacă de concurs (adică mai pe şleau...nu a citit omu asta nimic înainte de concurs)...şi...neaşteptat...a trecut --- şi mi se pare că se şi descurcă destul de bine. adică...dă din el.

aşa că cei care au picat...dar care cunosc materie...poate la urm concurs vor fi printre primii. aştia care cunosc..sunt şi în realitate printre primii, iar nu numai pe lista aia...care nu valorează nici cât negru sub unghie din anumite puncte de vedere.

în alte cuvinte...nu trebuie să fii pe listă ca să fii ok şi nici nu eşti ok...dacă eşti pe listă.

triton

Re: Examen la INM in oct-noe?

Post by triton » 27 Nov 2009, 09:56

Mulţumim, chiar este incurajator! Eu am inceput deja să citesc intr-un ritm mai relaxat deocamdată si incerc "să văd filmul" mai mult decât reuşeam in puţinul timp de pregătire pe care l-am avut pentru examenul care tocmai a trecut. Mi-au folosit multe lucruri pe care le-am citit aici. Spor la invăţat tuturor!

king_julian

Re: Examen la INM in oct-noe?

Post by king_julian » 27 Nov 2009, 19:00

Prietene ignite se pare ca esti complexat rau ! Asta e, nu toti pot fi echilibrati !
Cat despre ceea ce afirmi tu acolo, chiar nu ma intereseaza.
Singurul aspect care il constat despre tine se refera la faptul ca esti foarte naiv si crezi tot ceea ce citesti. Ai fi surprins sa afli ca nu am participat la acest examen, dar am incercat sa ma transpun in pielea celor care au fost jucand un rol mai mult sau mai putin potrivit. Asta e, uneori te folosesti de tot ceea ce gasesti pe net ca sa te simti bine !
Pe de alta parte, e haios cum poti juca oamenii pe degete (si mai ales pe unii cu pretentii ca sunt cineva sau ca stiu totul despre viata).

P.S. Am uitat sa precizez ceea ce era cel mai important (element pe care l-ai inghitit fara sa realizezi macar) - sunt fata ! :-D
Astept comentariile tale care cu siguranta vor fi pline de :-x , dar ce farmec ar mai avea viata fara ele. Nu uita de "elementele" patetice care arata ca toti ceilalti sunt prosti si nu e nimeni ca tine ...

Nu te certa cu prostul, lumea s-ar putea sa nu sesizeze diferenta !

lukcelmic

Re: Examen la INM in oct-noe?

Post by lukcelmic » 28 Nov 2009, 01:38

King_julian, my darling, you are pathetic... Daca nu intelegi ce incerc sa iti spun, cauta in dictionar... Si Ignite cred ca are dreptate in ceea ce te priveste, gluma ta chiar nu denota inteligenta... Si nici amuzanta nu este.

ignite

Re: Examen la INM in oct-noe?

Post by ignite » 28 Nov 2009, 19:16

daca esti fata...cu atat mai stupida esti draga...

iti iei nume de baiat si apoi spui ca esti fata...superpartar.

si mergi pe incredere...esti varza. trebuie sa ma crezi.

nu am inteles o iota din ce ai scris...cu exceptia unui alt cliseu...color pentru tine.

"Nu te certa cu prostul, lumea s-ar putea sa nu sesizeze diferenta ! - la acesta ma refer...desi toata exprimarea ta e in genul asta.

ba...stii ce...mi imi place sa ma iau de prosti. iar tu esti in asa hal bai...incat nu ma pot abtine. toti astia meritati si trebuie sa va stiti locul pe planeta.

eu chiar m am saturat de idioti si am o atitudine...activa...ii.. bag undeva ma! le dau peste ochi si peste bot...ca merita

traim niste vremuri pline de idioti care ti intra in ochi si trebuie sa le dai o bucata la bot.

tu sa tii minte...si sa nu dea dracu sa uiti vreodata: esti prost gramada! eu iti propun sa ti tii respiratia si sa refuzi sa gandesti...caci dai din tine numai prostii.

eu chiar te cred ca nu ai trecut de concurs...si cum am spus ... ar fi supernaspa sa fi luat tu, iar altii pe care i am sesizat in ultima vreme de forum si pe care ii vad preocupati si seriosi...sa nu treaca.

deci ... cumva... ca de obicei, de altfel, ti am mirosit prostia.
si...nea cliseu...cine ti a spus ma tie ca a fi frustrat e ceva rau?
a...ai preluat o si tu ca ... tu nu ai mintea cu tine.
mai bine frustrat...superfrustrat...decat mort de prost.

king_julian

Re: Examen la INM in oct-noe?

Post by king_julian » 29 Nov 2009, 13:05

@lukcelmic: Nu cred ca te-a invitat cineva la discutie, era ceva personal intre mine si ignite. Apropo, se scrie "patetic" si nu "pathetic" sau consideri ca ceilalti ar putea sa gandeasca altfel despre tine pentru simplul fapt ca amesteci limba romana cu limba engleza ? Fals.

@ignite:
1. In primul rand ai putea sa inveti sa te exprimi corect si sa scrii corect, dar tu ai crescut in era "messenger" si nu ai de unde sa stii acest lucru.
2. Vad ca nici macar nu faci mica diferenta intre nuante. Daca presedintele unei tari este femeie, nu cred ca lumea va spune "presedinta X", ci va spune tot "presedintele X", dar nu ma astept sa intelegi acest aspect.
3. Nu stiu ce link-uri sunt trecute acolo (probabil ca restul vor fi curiosi, eu nu), insa denota ca ai mult timp la dispozitie (fapt confirmat si de numarul mare de topicuri) ceea ce inseamna ca viata ta e limitata si poate marginita. Mi-e mila de tine !
Good luck !

ignite

Re: Examen la INM in oct-noe?

Post by ignite » 29 Nov 2009, 18:02

sa mori tu!

cum dai tu lectii...iar tu esti prost de dai in gropi.
pui false probleme, prietene.

dar te las...ca sunt convins ca te au bunghit si altii...cu vazul mai ager.

numarul de mesaje...se justifica...pentru ca am o profesie juridica...si mi a placut sa scriu aici. si imi place ce fac derbedeule! de aia nu numai ca scriu aici...dar mai fac si altele.

si in plus...imi place sa ma iau de oamenii cei mai prosti cu putiinta.

sa nu intri fraiere pe link uri...ca te musca.

sa ti traiasca familia! vorba cuiva ... mai acid.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests