Examen la INM in oct-noe?

INM, examene, rezultate, pareri, barfe, etc.
Post Reply
pepita

Post by pepita » 03 Nov 2009, 10:04

Este exact invers. Lista cu locurile vacante este din 2.11.2009, iar lista initiala e din 30.09.2009.
Are dreptate Triton - se discuta in sedinta din 5.11. Eu cred ca se va admite, cu toate ca imi pare rau, intrucat eu nu m-am mai inscris la examen deoarece initial nu era niciun post in judetul meu. Succes tuturor.

HERMES24

Post by HERMES24 » 03 Nov 2009, 10:08

pepita wrote:Este exact invers. Lista cu locurile vacante este din 2.11.2009, iar lista initiala e din 30.09.2009.
Are dreptate Triton - se discuta in sedinta din 5.11. Eu cred ca se va admite, cu toate ca imi pare rau, intrucat eu nu m-am mai inscris la examen deoarece initial nu era niciun post in judetul meu. Succes tuturor.
Cum se face repartitia? In functie de ce? Are cineva sanse sa prinda post in judetul din care este? Si cum?

elle_cv

Post by elle_cv » 03 Nov 2009, 11:02

scuze, nu m-am uitat pe acea lista...intr-adevar, ai dreptate
desi, ma cam indoiesc ca vor suplimenta....decat daca au gresit ei initial cand au publicat lista, si nu pt ca ar fi constatat abia acum ca se impune un post .
Oricum, la cum se procedeaza....nimic nu m-ar mai mira

pepita

Post by pepita » 03 Nov 2009, 11:15

Pt. Hermes: Repartitia se face in functie de medie. Pt a prinde post in judetul tau tb sa iei nota fff mare ca sa optezi printre primii. Spor !

triton

Post by triton » 05 Nov 2009, 18:06

Oare s-a aprobat cererea instanţelor de suplimentare a nr. de posturi scoase la concurs? Nu scrie nimic pe nicăieri..

lukcelmic

Post by lukcelmic » 05 Nov 2009, 18:53

http://www.csm1909.ro/csm/linkuri/05_11 ... 101_ro.htm

Plenul Consiliului Superior al Magistraturii a hotărât respingerea cererii formulate de conducerea Judecătoriei Giurgiu de completare a Anexei 2 la Hotărârea nr.1645/24.09.2009 a Plenului Consiliului Superior al Magistraturii.

triton

Post by triton » 05 Nov 2009, 19:25

Am văzut...
Rămâne totuşi o curiozitate în legătură cu situaţia posturilor vacante de judecator la data de 1 noiembrie (mult după afişarea posturilor scoase la concurs) unde sunt menţionate o serie de posturi pt. 15 nov. care nu figurează în lista pentru concurs. Şi nu e vorba numai de Giurgiu ci de Constanţa, Bucureşti şi altele.
http://www.csm1909.ro/csm/linkuri/02_11 ... 669_ro.PDF

dongoroz_25

Post by dongoroz_25 » 05 Nov 2009, 22:31

majoritatea oamenilor care se dau mari "presedinti" sau "maestrii" pe acest forum( de parca pe internet se pot face "mese rotunde" la care sa paticipe oameni priceputi in ale juridicului) sunt niste juristi de mana a-3-a......care isi dau cu parerea fara sa aiba macar vre-o chemare spre sfera a ceea ce se numeste stiinta juridica...in fapt , probabil majoritatea care intra pe acest site sunt fie persoane care practica ilegal avocatura ( aici ma refer la cei ce fac parte din "baroul" bota sau orice alti jurist..care dupa ce termina un spiru haret se cred mari avocati sau judecatori), fie justitiabili, care cred ca pot sa isi rezolve pb postand un anunt pe "forum" si astfel evitand sa-si angajeze avocat. nici unu din asa zisii "marii conducatori" de pe acest "forum" nu mi-au facut o impresie buna...in sensul ca ar sti ceva de drept....intre ei si un student de anul doi nu e nici o diferenta....
o zi buna

lukcelmic

Post by lukcelmic » 05 Nov 2009, 23:32

Cred ar trebui sa studiati putin limba romana, abia apoi sa treceti la nivelul urmator si sa faceti aprecieri cu privire la pregatirea profesionala a forumistilor.

dongoroz_25

Post by dongoroz_25 » 06 Nov 2009, 00:55

cei care au o pregatire profesionala buna...nu stau toata ziua sau aproape in fiecare zi pe acest"forum".....ci..ii gasesti la catedra unei facultati bune...sau la tribunal ( unii dintre ei)...sau in tratate si cursuri (pe cei mai buni).
oameni de un asemenea calibru nu stau..pe o asa foaie-volanta de "forum".

elle_cv

Post by elle_cv » 06 Nov 2009, 09:05

dongoroz_25 wrote:cei care au o pregatire profesionala buna...nu stau toata ziua sau aproape in fiecare zi pe acest"forum".....ci..ii gasesti la catedra unei facultati bune...sau la tribunal ( unii dintre ei)...sau in tratate si cursuri (pe cei mai buni).
oameni de un asemenea calibru nu stau..pe o asa foaie-volanta de "forum".

tu ce cauti pe forum, atunci?
iar chestia cu "mare maestru" sau presedinte, nu si-o atribuie cel care posteaza, ci se determina in functie de cate mesaje postezi si apare automat, fara sa poti face tu ceva
Daca te uiti in dreptul numelui tau, ai sa vezi ca si tu esti " consacrat" :grin: :grin: :grin: :grin:

sibila

Post by sibila » 06 Nov 2009, 11:19

domnule "consacrat" dongoroz, eram doar curioasa ce legatura are ceea ce zici cu subiectul nostru? nu vad la subiectul asta pareri de mana a 3-a...

dongoroz_25

Post by dongoroz_25 » 07 Nov 2009, 21:44

pacat ca acest "forum" nu acorda calificative dupa calitatea mesajelor...probabil daca e " sa ma mai iau in gura cu voi"( de...ca sa te inteleaga lumea trebuie sa vb pe limba lor...asa ca scuze de limbaj ce ce au mai mult de o facultate terminata...sau macar au terminat o facultate la zi) o sa ajung mare maestru :))))))) :))))):))))). pardon..presedinte...ca de...asta nu e masonerie sa fie mare maestru

io ma asteptam ca aceste calificative sa se acorde dupa calitatea cunostintelo...dar de...asta e

iar in ceea ce priveste pe "persoana" daca e sa ii spui persoana...cea care a spus ca trimit mesaje de mana a-3-a....tin sa ii reamintesc ca dreptul de a vb liber nu e ingradit
asa ca...atunci cand cineva vrea sa dea o replica cat de cat "solida" sa aibe nu numai cunostinte juridice( de calitate) dar si o etica in a vorbii..
nu de alta dar ma vad nevoit sa raspund intr-un limbaj pe care sa il intelegeti voi...cei care dati niste replici..asa zise "sanatoase".

angel

Post by angel » 08 Nov 2009, 01:40

dongoroz_25 wrote:majoritatea oamenilor care se dau mari "presedinti" sau "maestrii" pe acest forum( de parca pe internet se pot face "mese rotunde" la care sa paticipe oameni priceputi in ale juridicului) sunt niste juristi de mana a-3-a......care isi dau cu parerea fara sa aiba macar vre-o chemare spre sfera a ceea ce se numeste stiinta juridica...in fapt , probabil majoritatea care intra pe acest site sunt fie persoane care practica ilegal avocatura ( aici ma refer la cei ce fac parte din "baroul" bota sau orice alti jurist..care dupa ce termina un spiru haret se cred mari avocati sau judecatori), fie justitiabili, care cred ca pot sa isi rezolve pb postand un anunt pe "forum" si astfel evitand sa-si angajeze avocat. nici unu din asa zisii "marii conducatori" de pe acest "forum" nu mi-au facut o impresie buna...in sensul ca ar sti ceva de drept....intre ei si un student de anul doi nu e nici o diferenta....
o zi buna
Consider(am dreptul la o opinie)ca ai o mare problema. :mrgreen: :evil:


Celorlalti forumisti :cafea: :cafea: ,si mult succes sa aveti! :)

bobocel

Post by bobocel » 08 Nov 2009, 09:59

dongoroz_25 wrote:cei care au o pregatire profesionala buna...nu stau toata ziua sau aproape in fiecare zi pe acest"forum"
ai dreptate aici. cat despre forum cu ghilimele. este un forum ..hmmn .. bun .. - parerea mea !

apropo, cand este examenul? :grin:

mult succes la toti

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests