stie cineva pe cineva care a facut 80 sau peste?

INM, examene, rezultate, pareri, barfe, etc.
kaizersoze

stie cineva pe cineva care a facut 80 sau peste?

Post by kaizersoze » 30 Aug 2007, 18:55

testamentul,reductiunea liberalitatilor excesiv-programa?retractul litigios nu are caracter aleatoriu..?cererea reconventionala POATE fi formulata intro ordonata presedintiala????,de ce mandatarul nu poate primi remuneratie stabilita de instanta ,chiar daca nu este prevazuta in contract?si de ce testamentul olograf este act juridic solemn??,atata timp cat este o cerinta speciala in cazul inscrisurilor sub semnatura privata?.....etc
de ce civilul si procedura civila au fost formulate cu intentia vadita de a nu trece nimeni de ele?
:-(

ursulache

Re: stie cineva pe cineva care a facut 80 sau peste?

Post by ursulache » 31 Aug 2007, 09:59

kaizersoze wrote:testamentul,reductiunea liberalitatilor excesiv-programa?retractul litigios nu are caracter aleatoriu..?cererea reconventionala POATE fi formulata intro ordonata presedintiala????,de ce mandatarul nu poate primi remuneratie stabilita de instanta ,chiar daca nu este prevazuta in contract?si de ce testamentul olograf este act juridic solemn??,atata timp cat este o cerinta speciala in cazul inscrisurilor sub semnatura privata?.....etc
de ce civilul si procedura civila au fost formulate cu intentia vadita de a nu trece nimeni de ele?
:-(
retractul litigios nu are caracter aleatoriu, asa cum a spus si jojo, vanzarea dr.litigioase da.

la mandat... dk nu e inserata remuneratia el se prezuma a fi cu titlu gratuit(act dezinteresat)


testamentul, indiferent in ce forma, olograf, mistic sau autentic, el este solemn ptk se cer anumite reguli cu caracter imperativ pt a fi valabil.astfel k, testamentul olograf pt a fi valabil trebuie scris in tot, semnat si datat de mana testatorului,rezulta k el nu poate lua nastere in mod valabil dk se incheie prin reprezentare.

A NU SE CONFUNDA ACTUL AUTENTIC CU ACTUL SOLEMN!!!!!!!

uite spre ex, contractul de arendare este solemn ptk trebuie respectate anumite reguli cu caracter imperativ si anume trebuie inregistrat in termen de 30zile parca la consiliul local,deci el poate fi incheiat sub semnatura privata, dar este solemn!!!

flaviusnet

Re: stie cineva pe cineva care a facut 80 sau peste?

Post by flaviusnet » 31 Aug 2007, 12:19

chiar, e cineva care a facut peste 80?
anul asta zic cu tarie ca cine ia peste 95 din prima, inainte de contestatie, are cascaval ramas printre dinti...parerea mea

Viorel

Post by Viorel » 31 Aug 2007, 14:10

Eu am 77, dupa aberatiile lor.

cleo27ro

Post by cleo27ro » 31 Aug 2007, 14:20

Eu am pierdut de mult socoteala... :-|

kiddy

Post by kiddy » 31 Aug 2007, 18:26

eu am momentan 82 si cam imi tremura fundul sa nu le pierd si p-astea :-x :-x m-am cam enervat cand am iesit ca am gresit atatea, acum m-as bucura tare mult daca as ramane cu ele... :(

ursulache

Post by ursulache » 31 Aug 2007, 18:29

kiddy wrote:eu am momentan 82 si cam imi tremura fundul sa nu le pierd si p-astea :-x :-x m-am cam enervat cand am iesit ca am gresit atatea, acum m-as bucura tare mult daca as ramane cu ele... :(
kiddy, nu pot decat sa te felicit! :floare:

kiddy

Post by kiddy » 31 Aug 2007, 18:54

ursulache, cheful, pupaturile si beutura dupa 3 septembrie, cand mai pot si eu sa dorm...

rrroxana

Post by rrroxana » 31 Aug 2007, 21:05

Bravo, Kiddy. Mult succes in continuare.
Felicitari tuturor celor care au sustinut acest examen.

agenda

Post by agenda » 01 Sep 2007, 12:45

kiddy wrote:eu am momentan 82 si cam imi tremura fundul sa nu le pierd si p-astea :-x :-x m-am cam enervat cand am iesit ca am gresit atatea, acum m-as bucura tare mult daca as ramane cu ele... :(
BRAVO KIDDY! SPER SA TE BUCURI LA REZULTATE! :floare:

cleo27ro

Post by cleo27ro » 01 Sep 2007, 13:40

kiddy wrote:eu am momentan 82 si cam imi tremura fundul sa nu le pierd si p-astea :-x :-x m-am cam enervat cand am iesit ca am gresit atatea, acum m-as bucura tare mult daca as ramane cu ele... :(
In sfarsit o veste buna!!!
Iti urez mult noroc in continuare! :floare:

kiddy

Post by kiddy » 01 Sep 2007, 16:55

Multumesc mult de felicitari dar inca nu le merit.Ce examen de nervi este asta...
Fanfan, alina, la voi cum a fost?Asteptati rezultatul contestatiilor? Sper ca totul e in regula...

kinga

Post by kinga » 01 Sep 2007, 16:57

felicitari Kiddy... :floare: :floare: :cafea: :cafea:
pe mine ma sperie ... prea multa liniste .... :( :(

kiddy

Post by kiddy » 01 Sep 2007, 16:59

mersi mult kinga, sa stii ca si tu ai partea ta de merit
Mersi mult pentru ajutorul dat! :floare: :floare:

cleo27ro

Post by cleo27ro » 01 Sep 2007, 17:04

kinga wrote:felicitari Kiddy... :floare: :floare: :cafea: :cafea:
pe mine ma sperie ... prea multa liniste .... :( :(
Rabdare, lady...Sa vezi cata galagie o sa fie luni... :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests