Feruiti-va de vrajitoare 2

Mai stie cineva ceva despre cineva cumva?
jojo

Feruiti-va de vrajitoare 2

Post by jojo » 02 Jul 2007, 14:20

M-am tot gandit, sa scriu, sa nu scriu.
Am de ales intre rusinea de a recunoaste ce teapa mizerabila am luat si datoria morala de a va avertiza. Mai corect, sa trag un semnal de alarma.
Si daca Samurai a considerat de cuviinta sa va fereasca de vrajitoare, inseamna ca nu gresesc prea tare postand.

Si atunci, ce vreau eu sa stiti e, ca nimic nu e ceea pare si ca atentie maxima la mpuri, la ce/cat/cui ziceti. Asta in cazul in care nu stiati inca(si va spun ca multi nu stiati).

Ca eu am luat o teapa cat campia baraganului, asta e, mea culpa, se intampla, a pierit si mai mult la Mohacs, asa-i Kinga? :lol: Sigur, aia destepti invata din greseala altora, sigur ca aveti dreptul sa credeti ce doriti...desigur.
Toate astea fiind zise, consider ca datoria mi-am facut-o. Cu toata jena.

Nu imi iau ramas bun de la voi, cu toate ca nu stiu daca voi mai accesa forumul (te-ai bucura mult Cleutya, asa-i :mrgreen: ?), insa tin sa va multumesc. Mi-a placut de voi, cu voi.

kinga

Post by kinga » 02 Jul 2007, 14:49

Uite JOJO... multam de titulatura de vrajitoare , bag seama ca mie ai adresat.
Dap recunosc ca m-am comportat mizerabil si sincer mi-e rusine pentru ca nu ma caracterizeaza ce am facut.

In ultimele luni nu stiu ce se intampla cu mine... sunt olecuta pe podea ..si pe plan profesional..acoperit pana peste cap cu treburi si pe plan sentimental.

Doar tu ai vazut ca lucram si sambata ..si de cate ori.
Drept ca asta nu este o scuza.

Atunci pe for cand ai postat reactia mea a fost exagerata. Imi asum acest lucru.M-ai ranit.. nu ma asteptam la asa ceva, nu din partea ta.
Si pentru ca in ultima vreme altceva nu fac decat atac.. am ripostat..dur...

Stiu ca te-am ranit, stiu ca te-am jignit si mai stiu ca te-am tradat.

A fost un gest mizerabil. Dar mai stiu, ca oricat de greu este, pot sa recunosc cand gresesc si pot sa-mi cer scuze.
Poate ca este tardiv, dar imi cer scuze.
Adevarul este ca te-am respectat pentru tot ce esti, si imi pare rau ca te-am dezamagit.

Sper ca nu asta este motivul pentru care pleci de pe for.
Si sper.. sa reconsideri pozitia si sa mai ramai.

:floare: :floare: :floare:

kinga

Post by kinga » 02 Jul 2007, 14:51

si ca sa vezi ca joc cu cartile deschise ..si eu am o clona
este Charlotte ...
Observer..acum tu esti socat, asa-i dragul meu???

destul de fair JOJO????

e o lume virtuala...unde ar trebui sa ne jucam... dar orgoliile sunt prea mari...

jojo

Post by jojo » 02 Jul 2007, 15:08

Draga Kinga, draga Kinga, NU!!!
Nu despre tine e vorba, nici vorba, nici gand! (nu esti atat de importanta :-P ) Asta cu importanta e o gluma si cu ocazia asta imi cer scuze de la toti cu care am glumit si i-am jignit si care nu au inteles, ma intrec si io paci. :lol:

Vai vai, sa fie limpede ca nu e ceea ce crezi si daca as putea acum as trage o fuguta pana in Mures sa bem o cafeaua. Desi nu esti genul meu. :mrgreen:


Nu as vrea sa induc lumea in eroare si sa creez confuzii, am postat acest asa zis AVERTISMENT pentru ca altfel ma simteam ca domsoarele elea violate care nu fac plangere de rusine si sa nu le rada lumea.
Da da, stiu ca majoritatea merita si cer sa fie violate.

Deci va rog sa o luati ca atare.

kinga

Post by kinga » 02 Jul 2007, 15:09

eu oricum ma simt bine ca ti-am cerut scuze..
:-D :-D :-D :-D :-D

serafim

Post by serafim » 06 Jul 2007, 11:47

maaaai sa fie iara sunt pe dinafara...ca de obicei !!!! :grin:

ce vanatoare de vrajitoare ????
Jojo ! Ce avertisment ???? iara se intampla lucruri par/a/normale :grin:
si eu iara nu stiu nimic ??? :mrgreen:

Jojo
de ce vrei sa pleci ??? lamureste-ma si pe mine te rog. :-(

jojo

Post by jojo » 06 Jul 2007, 19:19

serafim wrote: iara se intampla lucruri par/a/normale :grin:
Iui, da. :-D Ca-s par/ne/normala io, de aia. :grin:
Insa avertismentul ramane in vigoare, inclusiv pentru mine.

arian

Post by arian » 07 Jul 2007, 16:09

e adevarat ca nu prea intru pe sectiunea asta a forumului, dar nu prea cred ca e un avertisment adevarat daca nu ne spui cine e vrajitoareapersonajul negativ al forumului.

sau in esenta ceea ce spui tu este sa ne ferim de forumisti in general? pt ca eu intelesesem ca substantivul "vrajitoare" din titlu e la singular ... daca da, cine e bestia? si daca nu, si te referi la oamenii cei rai :fluierat: in general, ce fel de teapa ai luat? ca sa ne putem organiza eficient apararile, nu de alta ....

starea asta de incertitudine pe care o provoci si o mentii, inclusiv prin trimiteri la evenimente istorice (intepatura a fost chiar tare, sunt sigur ca si kinga a apreciat-o), mi se pare mai mult un strigat dupa atentie, ca de altfel si posibilitatea evocata de tine de a parasi forumul (un fel de telefon dat iubitului care te-a lasat cu buzele umflate ca sa ii zici ca ai luat un tub de diazepam, urmat eventual si de un telefon la salvare)...

multe succese in continuare oricum !!!

Samurai

Post by Samurai » 07 Jul 2007, 16:24

JOJO wrote:
Iui, da. :-D Ca-s ../ne/normala io, de aia. :grin:
Nu-i nimic. Tu sa fii sanatoasa. Io am dat atunci ezamplu concret, cocoana. Sper ca nu eshti un houdin.

ursu

Post by ursu » 07 Jul 2007, 17:13

dragalasa JOJO, despre ce vorbesti? :roll: ...ca io nu prea inteleg!..adica, ceva, ceva inteleg io...
da zi mai clar, asa, sa stim si noi de ce sa ne ferim...sau de cine!!!!

jojo

Post by jojo » 07 Jul 2007, 17:31

arian wrote:un fel de telefon dat iubitului care te-a lasat cu buzele umflate ca sa ii zici ca ai luat un tub de diazepam, urmat eventual si de un telefon la salvare)...
Vezi ce se intampla daca nu raspunzi la telefon???? Si ti-am mai trimis si 40 de mesaje. :grin:
Xanax, ariane, xanax iau.

@Samurai
Tu ai dat/ eu nu. Ca asa-i filmul. Ezamplu din ala concret, zic.


@ Ursu
Uite ce m-a invatat pe mine cineva: (sigur imi si convine) :mrgreen:
1. Am dreptul sa comit greseli si sa nu fiu totdeauna perfect.
2.Am dreptul sa ma simt speriat si sa spun acest lucru celorlalti.
3.Am dreptul sa nu prezint scuze si sa nu imi motivez comportamentul.

ursu

Post by ursu » 07 Jul 2007, 17:33

:( ...pacat!

kinga

Post by kinga » 07 Jul 2007, 18:17

JOJO wrote:
arian wrote:un fel de telefon dat iubitului care te-a lasat cu buzele umflate ca sa ii zici ca ai luat un tub de diazepam, urmat eventual si de un telefon la salvare)...
Vezi ce se intampla daca nu raspunzi la telefon???? Si ti-am mai trimis si 40 de mesaje. :grin:
Xanax, ariane, xanax iau.

@.
Arian .. diazepan NUUU
Jojo...Xanax NUUUUUU

un pahar de tuica de prune... sa ineci amarul.. partea proasta este cand iti dai seama ca bestia stie sa inoate ... :-D :-D :-D

in rest .. Arian.. forul e o lume virtuala.. si tzepe poti sa iei.. multe..

arian

Post by arian » 07 Jul 2007, 19:54

Vezi ce se intampla daca nu raspunzi la telefon???? Si ti-am mai trimis si 40 de mesaje.
Xanax, ariane, xanax iau.
mesajele alea mi le-ai trimis mie?? sper ca nu ...n-as vrea sa port greutatea lumii pe umerii mei ... :grin: in legatura cu xanaxul ala as vrea sa-mi exprim o opinie (favorabila) dar o sa ma abtin :-P in fine ... vroiam si eu sa aflu una alta, dar daca nu vreti sa-mi impartasiti si mie secretele, fie ... o sa-mi caut refugiul in alcool si femei ieftine, acum, cat timp comportamentul asta nu contravine codului deontologic :mrgreen:

si daca vroiai atentie, grija si consideratie, nu trebuia decat sa ceri, pt numele lui Dumnezeu .... 8)

kinga...cu tzuica aia ma ameninti de atata timp (vezi discutia cu cyclop) incat incepi sa semeni cu petrica...n-o mai cred decat atunci cand te-oi vedea cu pet-ul in mana in fata camerei .... :floare:

in legatura cu partea a II-a a mesajului tau, multumesc lui Dumnezeu, tzepe am luat o gramada in viata reala ... dar cine mama dracun le mai numara, nu? :grin:

apropo de tzuica ... sa stii ca prin partile noastre e foarte apreciata, pt ca din guvizi, hamsii si scoici iese o tzuica de doi bani, pe bune ... :-?

multa bafta in ce faceti cu totii ....
hai liberare!!!

kinga

Post by kinga » 07 Jul 2007, 19:58

Ariane .. nu ma provoca... zau... :grin: :grin: :grin: ca din cate stiu peste 2 saptamani iar ma asteapta o deplasare la Bucu.. saptamana viitoare Timisoara..dupa Bucu..ce mai fac naveta din 2 in 2 saptamani....
si eu ma duc cu tuica... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

iar cu tzepele... da-i incolo.. cui pasa... sunt oameni si oameni... pui in categoria X si treci peste... :-D :-D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests