legea 10 - intrebare

Mai stie cineva ceva despre cineva cumva?
Post Reply
lela

legea 10 - intrebare

Post by lela » 16 Oct 2004, 22:54

legaa 10


stiti cumva daca se mai pot depune acte pt. legea 10 ?
E vorba de o mostenitre pt, care am asteptat foarte mult sa completez dosarul cu acte de la arhiva, s-au miscat greu, a trecut mult timp ,
nici acum nu am chiar toate documentele care sa faca dovada ca bunicul meu a fost proprietarul unei case, desi asa a fost, dar nu am reusit sa gasim in arhive hotararea judecatoreasca sau alt document prin care el
a obtinut casa in care locuia si care a fost luata de la el cu proces verbal ,
la nationalizare .
Bunicul meu facea parte dintr-o familie cu inca 6 frati dar care familie detinea aprox 20 proprietati in Bucuresti si in apropiere ,
La decesul tatalui lor , cei 7 frati au impartit proprietatile dar nu gasesc documentul prin care bunicul meu a obtinut casa in care a ramas el , si care a fost de altfel notificata de familia mea , noi fiind singurii lui mostenitori .
Nu stiu ce sanse am , si daca mai pot sa depun actele in stadiul in care sunt ... casa respectiva este intr-o zona bine cotata , in centrul Bucurestiului (nu in centrul istoric) . Mi-ar parea rau sa pierd aceasta
mostenire ...
sfatuiti-ma

Multumesc

AYRA

elis

Post by elis » 17 Oct 2004, 09:13

Din cate stiu eu ultima prelungire a termenului a fost pana in data de 1 iulie 2003 ( Legea nr. 289/2003).

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests