pol. de circulatie te poate opri cand vrea si cum vrea?

Mai stie cineva ceva despre cineva cumva?
Post Reply

catmien

Post by catmien » 30 Mar 2007, 10:39

incerc sa aflu situatiile bazate pe lege cand un politist este indreptatit sa te opreasca in trafic.

valic

Post by valic » 30 Mar 2007, 20:19

Ce spui de Codul Rutier?!!!!

wittmann

Post by wittmann » 30 Mar 2007, 21:52

Poate ii spui lui catmien si ce scrie in Codul rutier in legatura cu acest aspect, sa nu se culce saracul/saraca nelamurit/a...

catmien

Post by catmien » 31 Mar 2007, 07:26

merci pentru aprecieri dar nu ma refeream la codul rutier ci la acel regulament al politistului de circulatie la care nu prea avem acces noi plebea,dar se pare ca pe aici ............................

catmien

Post by catmien » 31 Mar 2007, 07:35

acum daca v-am explicat la ce me refer va rog sa nu ma mai stresati daca nu aveti habar caci am lucruri mai importante de facut decat sa stau sa citesc comentariile sterpe ale unor oameni care trateaza netul ca o umplere de timp ci nu ca o inepuizabila sursa de informatii si de comunicare intre persoane cu capul pe umeri.

aiurel

Post by aiurel » 03 Apr 2007, 08:06

catmien wrote:acum daca v-am explicat la ce me refer va rog sa nu ma mai stresati daca nu aveti habar caci am lucruri mai importante de facut decat sa stau sa citesc comentariile sterpe ale unor oameni care trateaza netul ca o umplere de timp ci nu ca o inepuizabila sursa de informatii si de comunicare intre persoane cu capul pe umeri.
:-D :-D :-D
Ce simpatic este?!?!
Nu se poate sa nu-i dam o mana de ajutor !?!?

deeea

Post by deeea » 03 Apr 2007, 13:09

[quote="catmien"]incerc sa aflu situatiile bazate pe lege cand un politist este indreptatit sa te opreasca in trafic.[/quote]

Din ceea ce stiu eu, un politist nu poate sa te opreasca in trafic decat in situatia in care constata ca nu ai respectat vreo regula de circulatie.
Altfel nu te poate opri decat daca este filtru organizat.

comisar

Post by comisar » 03 Apr 2007, 15:58

Nu va faceti probleme,baietii de circulatie au cea mai mare putere,opresc si sanctioneaza pe cine vor si la orce ora,motive de oprire chiar daca nu se gasesc se inventeaza,cele mai la moda sunt cele cu urmariti,arme droguri.

CataOlar

Post by CataOlar » 03 Apr 2007, 16:59

...ii ceri ordinul de serviciu / razie ...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests