6 zile - pe saptamana

Mai stie cineva ceva despre cineva cumva?
Firtzy

Post by Firtzy » 05 Aug 2006, 10:00

Denominatus wrote:Firtzy, pastilele :!: Si fara scandal, te rog...
pastile nu mai am.Sorry, INCEARCA LA FARMACIE!!!
Get a job, man, si-o sa ai de facut nu 6, dar macar 5 zile pe saptamana.
Fa-te util. SA FAC ZILE ADICA??NU INTELEEG.Da ceva inapoi la societatea asta care te-a facut mare, ti-a dat de toate, pana si acces la internE.T. O DAI TU INAPOI SI PENTRU MINE .N-AI NEVOIE DE AJUTOR!

daca nu poti, macar da-ne pace.VOUA SI NEURONILOR VOSTRI??!
Despre pace nu va fie cu banat: Eu v-as da-o pe toata dar nu stiti voi ce sa faceti cu ea, Somnoroase Pasarele !!!
Si Cad stele pe cer, Raket.e PACAT DE ELE! Noaptea nu dormi fi pregatit si agata-te de ele .Poate se prinde si de tine ceva in afara de ranchiuna, invidie, atac la persoana.Stii tu ,d-astea, calitati de "avocat" fara argumente si idei CARE SE CREDE MAI MULT CA PERFECTUL.
Sfatul meu este sa ascultati tot ce vi se spune :asa veti invata FOARTE MULT.Cat despre motto-ul din "Gandul" pe care cred ca nu l-ai observat -orice ai face- Raket si spune-i-l si lui Retry :
Nimeni nu gandeste pentru TINE! (Nici macar legiuitorul, care r fi trebuit sa va ofere de mult ajutoare mai ales in carti -de limba latina- )
NU INCERCA SA IL FOLOSESTI S-AR PUTEA SA AI NEVOIE DE EL MAI TARZIU,CAND VEI CAPATA EXPERIENTA.ALTFEL RISTI SA IL STRICI.
aPsolut Retry????????????????????????????????????????????????
AB=prepozitie inseamna de la si cerea prin 1994 ablativul.Da-i-l si tu nu o mai lasa sa astepte.
SOLUT=este participiul mai putin perfect decat Raket al verbului soleo;-ere;-ui;-itus , care insemna tot prin 1994 "a obisnui"
>absolut = ceva care pleaca de la obisnuit spre ceva superior fara a arata o limita clara, precum "ex" = tot prepozitie care arata originea si implica transformare/metamorfoza pentru tine.
Sa nu citesti Kafka inainte a il rogi sa te ia cu el cand isi reimprospateaza stocul de pastile.El nu are nevoie de prescriptie.Tu Da!
Te gandeai la Hapsolut??Cu cine ai facut limba latina?Si ce note aveai??
Taci ! Nu-mi spune :tu esti un jurist modern!!! Si nu ai nevoie decat de engleza si ceva franceza.Right??!
Cat despre utilitate Denominatus, daca tu esti util EU SINT MOTORUL ECONOMIEI MONDIALE.CATE JOBURI AI ?PROIECTE PROPRII?CEVA ORIGINAL?ORICE!!!!
Hai sa nu fiu rau si sa iti mai dau o sansa:Cate spete ai rezolvat tu ? Multe nu-i asa?Si cu muzica la maxim presupun.
In concluzie ai dat sfaturi "gratuite" si ai si luat putini bani pe langa EFORTUL TAU ZILNIC IN FOLOSUL COMUNITATII.
MERGI MAI DEPARTE NU TE OPRI.ORICE-AR FI! DAR NUMAI ZIUA..
NOAPTEA DORMI IN PACE,TARA AVOCAT TE FACE!
SI SOCIETATEA TE CERNE
INTR-O ZI VEI AJUNGE LA CAPAT.
MULT SUCCES!
P.S. NU UITATI SA INVATATI TOT CE VI SE CERE.SI VETI LUA NUMAI 10 . SAU INVATATI MAI MULT SI VETI AJUNGE SA SPUNETI CA SOCRATE : "STIU...".
INTR-UN CUVANT NU VA MAI LAUDATI ATATA INTRE VOI.MAI LASATI-I SI PE ALTII !

raket

Post by raket » 05 Aug 2006, 14:13

Firtzulica, tu nu mai ai scapare, mai!
Esti condamnat si nici macar nu stii.
Abereaza, omule, in alta parte! :skul:

denominatus

Post by denominatus » 06 Aug 2006, 03:08

Ma, de fiecare data cand m-am luat de el, dupa aia mi-a parut rau.
Ca zic ca nu-i vina lui ca e asa. Si de unde nu e nici Dzo nu cere.

kinga

Post by kinga » 07 Aug 2006, 09:40

din capitolul copy paste:

Genialitatea poate avea limitarile sale, dar prostia nu are acest handicap.
Elbert Hubbard

Este foarte periculos sa fii sincer in conditiile in care nu esti si prost.
George Bernard Shaw

Sa fii prost, egoist si sa ai o sanatate buna sunt trei cerinte pentru a fi fericit, desi daca prostia lipseste celelalte nu mai conteaza.
Gustave Flaubert

Cele mai comune doua elemente ale universului sunt Hidrogenul si prostia.
Harlan Ellison

Daca nu exista intrebari stupide, atunci ce gen de intrebari pun prostii? Devin brusc destepti in timp ce pun intrebarile?
Scott Adams

Oricine are dreptul sa fie prost, dar unii abuzeaza de acest privilegiu.
Anonim

Pentru a reusi nu este suficient sa fii stupid, trebuie sa ai si bune maniere.
Voltaire
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

kko

Post by kko » 08 Aug 2006, 08:27

Firtzy, esti de coma. :-D Tare mi-as dori sa te vad cu rolele prin tribunal impuscandu-i pe judecatori si pe mascati cu pistolasele tale cu apa &...Chiar asa, de ce nu iti pui ideile in aplicare ? Sunt GENIALE (ca sa tip si eu alaturi de tine :mrgreen: )

Mda, yo cred ca mai ai pe stoc, pastile. :mrgreen: Dan am auzit ca astia au cam taiat din lista cu medicamente compensate. Astfel incat, in curand , te vei desfasura in deplina libertate pe culoarele institutiei&... Ca la capitolul "camasi de fortza" stau cam prost bajetii...

Firtzy

Post by Firtzy » 18 Aug 2006, 20:05

Denominatus wrote:Ma, de fiecare data cand m-am luat de el, dupa aia mi-a parut rau.
Ca zic ca nu-i vina lui ca nu e asa. Si de unde nu e nici Dzo nu cere.

Firtzy

Post by Firtzy » 18 Aug 2006, 20:34

MI-AM DAT SEAMA CA NU ARE ROST SA IMPLIC DIVINITATEA INTR-O DISCUTIE ATAT DE MICA SI IMI CER SCUZE.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests