Mircea Badea, un pseudoprezentator.

Mai stie cineva ceva despre cineva cumva?
maxxim

Post by maxxim » 05 May 2006, 09:18

Serpic, nu devia topicul catre ........ stim noi cine :grin: !

Subiectul in discutie este acest monstru sacru al presei romanesti ;-) ....... Mirciunel fara Balanel.

Tu care esti asa carcotasa :floare: , nu ai remarcat virulenta atacului (dupa ce justitia romaneasca si-a spus parerea cu privire la problemele dansului)?

Nu-s magistrat, doar un parlit de jurist si a-mi face prietenii otrepe, imi zbarleste parun (mai mult decat ii naturel!) ..... ase ca din spirit de solidaritate nu pot ramane pasiv.

:floare: :floare: :floare: pentru serpic.

krisstina

Post by krisstina » 05 May 2006, 09:25

Iubite Maxxim, trubadurul meu drag,
Nu m-am uitat la domnul Badea mai mult de 5 minute in toata viata mea si a fost suficient sa ma minunez de ce putem urmari noi la tembelizor - "caja tonta", cum zice spaniolul .
Habar n-am ce spune, caci oricum nu ma intereseaza.
Prefer sa-l citesc pe ... stim noi cine.
:kiss: :kiss: :kiss: pentru un adevarat cavaler.

medeea

Post by medeea » 05 May 2006, 16:09

deci Badea nu mai alearga prin toata tara sa cupleze tineri si tinere? :lol:

auzi, dan am o nedumerire: cum a ajuns el sa se rafuiasca cu nicuvar si tristan?

nicuvar

Post by nicuvar » 05 May 2006, 16:19

medeea wrote:deci Badea nu mai alearga prin toata tara sa cupleze tineri si tinere? :lol:

auzi, dan am o nedumerire: cum a ajuns el sa se rafuiasca cu nicuvar si tristan?
Pentru ca ne-a propus sa divortam si eu nu am vrut. De fapt, eu sunt Isolda. :mrgreen: :-x

medeea

Post by medeea » 06 May 2006, 03:33

nicuvar wrote:
medeea wrote:deci Badea nu mai alearga prin toata tara sa cupleze tineri si tinere? :lol:

auzi, dan am o nedumerire: cum a ajuns el sa se rafuiasca cu nicuvar si tristan?
Pentru ca ne-a propus sa divortam si eu nu am vrut. De fapt, eu sunt Isolda. :mrgreen: :-x
:-D

ironia sortii, nu-i asa?

nu serios, ce s-a-ntamplat?

orange

Post by orange » 06 May 2006, 08:50

Eu nu ma uit la emisiunea lui, dar imi imaginez cate saptamani o sa spuna ca are topic pe avocatura.com... :-D

nicuvar

Post by nicuvar » 06 May 2006, 21:51

nicuvar wrote:Marius, dar noi suntem deja vedete in emisiune. :grin: Acum, serios, cred ca are ceva probleme domnul Badea. Eu asta am scris pe forumul Antena3, si nici macar nu m-am adresat domnului Badea. Am scris si eu ceva:
Este instanta care solutioneaza fondul, urmeaza de cele mai multe ori apelul (spun asta pentru ca unele sentinte sunt fara drept de apel si poti face numai recurs), apoi recursul. Hotararea instantei care a solutionat fondul se numeste sentinta. Sentinta nu poate fi definitiva si irevocabila. Hotararea unei instante care a solutionat apelul sau recursul se numeste decizie. Doar decizia poate fi definitiva si irevocabila.
Chiar daca pierzi recursul, daca sunt motive temeinice te poti folosi de caile extraordinare de atac - contestatie in anulare sau recurs in interesul legii
(Am uitat revizuirea - imi pare rau):roll: . Iar daca tu consideri ca nu a fost un proces corect si ti-au fost incalcate drepturile te poti adresa Curtii Europene pentru Drepturile Omului ( CEDO ). Poate pare complicat dar asa este. Si dureaza cam mult.
Repet, am scris pe forumul lui Mircea Badea ...
Pe forumul nostru e un topic la barfe ...
Si am scris si un banc, tot acolo ...

Ioana Maria Vlas face recurs in procesul SOV Invest. Procesul se desfasoara cu celeritate si cu o zi inainte de a se prescrie fapta lui SOV, judecatorul il condamna. Si apare Mircea Badea in sala, urland: dar nu se poate, eu am zis ca se prescrie. Cum puteti sa imi faceti mie una ca asta. Ma obligati sa am incredere in justitie. Si judecatorul moare de placere pentru ca a demonstrat ca Justitia nu este corupta. Mircea Badea nu crede in continuare in justitie.

Este un forum de divertisment.

medeea

Post by medeea » 07 May 2006, 03:10

hahaha! ce faza! nu pot sa cred!


mersi nicuvar.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests