O mie de poliþiºti penaliºti, transformaþi în procurori

Mai stie cineva ceva despre cineva cumva?
tristan

Post by tristan » 20 Dec 2005, 09:41

comisar wrote:Baiete de unde ai venit,cred ca te-a lovit soarele in cap de spui numai prostii si nu stii unde te afli.
1.militieni de care vorbesti sunt politisti acum foarte bine pregatiti (au dat examen la intrarea facultate cu 14 pe un loc,nu concurs de dosare,asta asa numai pentru tine)in penal si procedura,nu confunda ce vezi pe la televizor agentii de ordine ori circulatie care dau amenzi la betivani si scandalagii cu profesionisti de la compatimentele operative.
2.Incadrarea juridica a faptelor inca de la inceperea urmaririi penale o face procurorul,politistul doar propune solutii si atit.
3.Pune mina pe carte ca esti depasit de situatie,iar daca mai debitezi asemenea prostii la adresa politisitlor poti so faci dar cu argumente solide,e foarte usor sa stai in tribuna ia intra un minut pe teren si pe loc iti vine mintea la cap
si pentru Seby contabilul,pentru linistea ta sectoristi de care ai amintit au toti facultati din astea care au facut si cei de pe aici.
p.s Chiar nu este nici un procuror pe aici,sa spuna si el ceva
sunt de acord cu tine comisare, parerea mea este ca multi politisti stiu mai multa carte si practica decit o parte din avocati si procurori. Despre incadrarea juridica a faptelor nu avem ce sa mai comentam, ai facut-o tu inainte. cum fosti politisti sunt acum avocati de succes foarte bine pot fi si procurori. daca cineva isi inchipuie ca actualii procurori sunt in totalitate maestrii ai dreptului se insala. Daca cineva isi inchipuie ca toti avocatii sunt maestrii ai dreptului iar se insala. E loc pentru toata lumea care studiaza si vrea sa faca treaba.
Cit despre mesajele unora cu trimitere la MILITIENI cred ca au gresit topicul. nu militienii au fost cei mai rai in regimul trecut, si nu ei au tras la revolutie, ca tot ne apropiem de 22 dec.

comisar

Post by comisar » 20 Dec 2005, 09:52

Felicitari d-le Tristan, nu stiu ce lucrezi dar esti la inima mea,observ ca esti practician ca mine si ma bucur ca nu esti din categoria celor care isi dau intre ei cafele,trandafiri,saruturi si pupaturi,etc,etc.

bog28

Post by bog28 » 20 Dec 2005, 22:57

si totusi care ar fi baza legala ca politistii oricar ar fi ei de competenti/incompetenti sa fie numiti in functie si sa nu sustina examen de admitere in magistratura ? :grin:

wittmann

Post by wittmann » 21 Dec 2005, 08:58

Nu exista asa ceva. Ar fi pe langa lege.

bog28

Post by bog28 » 21 Dec 2005, 19:23

stiu ca nu exista si asta am scris si in primul meu mesaj.

dar poate ca domnii ne vor indica si temeiul legal, daca tot sunt politishtii atat de buni la drept.

sau ei jongleaza cu legea :?: :!: :evil:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests