Macar un sfat!

Mai stie cineva ceva despre cineva cumva?
razvan_c

Post by razvan_c » 19 Nov 2005, 23:51

Si cam cum i-ai spus respectivei? "-Draga mea, ce buna e cafeaua asta...apropo, esti constienta ca esti complet incompetenta pentru postul in care tocmai ai avansat, nu?"
Si eu consider a fi sincer o calitate, dar uneori chiar nu se face :-?

serafim

Post by serafim » 20 Nov 2005, 00:31

Chiar ca...nu se face ..putea sa o ia ca o jignire si normal ca inceraca sa-ti rsap. cu aceeasi moneda. Eu zic dute la ea si cere-ti scuze !!!!
Spune-i ca nu ai vrut sa o jugnesti daaar candidand pt. acelasi post presupun ca te-a luat nnofticann

myado

Post by myado » 20 Nov 2005, 22:09

ca si jurist al unei firme....sa vina cineva cu o astfel de problema la mine...zau ca m-as distra o saptamana :aplauze: :aplauze: :aplauze: .
acuma pe bune, o paruiala mica si se calmeaza situatia, ca...dpdvd juridic......chiar ma intreb ce motivare ar avea o decizie de sanctionare.... :lol: :lol: :lol:

judge

Post by judge » 27 Nov 2005, 02:21

Eu te-as sfatui sa citesti Regulamentul Intern. Am vazut un regulament intern al unei firme in care se interziceau aceste practici. Adica erau sanctionate faptele necolegiale. Conflictul tine mai mult de caracterul persoanei respective. Va trebui sa te obisnuiesti. Eu zic sa o ignori. Uneori ignoranta e cea mai buna solutie. Daca insa sare calul va trebui sa iei masuri.

iora

Post by iora » 30 Dec 2005, 21:21

:cafea: Eu zic sa-ti rezolvi problema tot la o cafea! poate de data aceasta vei avea mai multa inspiratie si nu-ti vei mai spune parerea.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests