Debutantii ... considerati inferiori?

Mai stie cineva ceva despre cineva cumva?
dinubocos

Post by dinubocos » 25 Oct 2005, 09:37

Poate ar trebui sa ne gandim si la faptul ca "numarul de stelute" nu este dat in functie de calitatea mesajelor postate ci de numarul acestora. Clasificarea facuta pe forum este una relativa si nu are nici o legatura cu capacitatea intelectuala a celui ce posteaza. Exista in mod clar tendinta celor mai vechi de a da o mai mare atentie mesajelor postate de "nume cunoscute". Debutantii insa nu trebuie sa se simta in nici un fel desconsiderati. Sa isi spuna punctul de vedere si cu siguranta daca argumentele lor vor fi redutabile vor fi apreciati.
Nu cred ca membrii acestui forum au considerat vreodata inferior un debutant. Chiar daca exista "atacuri" acestea sunt mai degraba la idei decat la persoane.

In rest Procuror_g, raspunsul dat lui Dibmar este de apreciat. Problema este ca aproape mereu puterea corupe. Si procurorii se cred deseori puternici. Foarte puternici. Daca sunt mai multi care gandesc la fel ca tine mai am totusi o speranta.

...si bine ai venit... :cafea:

denominatus

Post by denominatus » 25 Oct 2005, 13:35

(Vreu sa pun smiley-ul cu "emotionat", dar, fir-ar, mi s-a incarcat aiurea pagina si nu se vede nici un smiley. Asa ca ... un exercitiu de imaginatie :) pentru toti si multumesc pentru apreciere acelora care o au)

norocel

Post by norocel » 26 Oct 2005, 10:34

Esti cel mai bun exemplu ca debutantii nu sunt considerati inferiori.
Eu te-am retinut de la primele mesaje si se pare ca si multi alti forumisiti.
Adevarat ca l-am remarcat de la primele mesaje si pe Lawprofile dar despre el nu am o parere la fel de buna. :mrgreen:

sigma

Post by sigma » 27 Oct 2005, 08:59

Nu este atat de important sa fim apreciati pe un forum sau cum iesim in evidenta in lumea virtuala.Mai mult conteaza cum ne descurcam si ce spunem in viata de zi cu zi.

alcali

Post by alcali » 27 Oct 2005, 10:47

sigma wrote:Nu este atat de important sa fim apreciati pe un forum sau cum iesim in evidenta in lumea virtuala.Mai mult conteaza cum ne descurcam si ce spunem in viata de zi cu zi.
adevarat ,dar si asta face parte din felul nostru de a fi .
si de cele mai multe ori exista o corespondenta intre aici si"viata reala".cei care reusesc sa mascheze insa...bravo lor !e si asta o arta . :twisted:

ova

Post by ova » 30 Oct 2005, 23:39

Achiesez la concluzia doamnei/domnisoarei procuror_G
am crezut ca pot gasi ceva sfaturi utile pe acest site, insa se pare ca site-ul este destinat doar cunoscatorilor care au rolul de actori principali in timp ce debutantii, care chiar au nevoie de ajutor, sunt ignorati fiind calificati ca instrumente de figuratie. Pentru a argumenta cele de mai sus va rog sa urmariti cate raspunsuri de 2 randuri primesc debutantii in timp ce cunoscatorii sunt ,,unsi,, cu mirul inteligentei de catre toti actorii cu roluri principale. nu vreau sa fiu rautacios dar adevarul este...
Personal multumesc(sincer) celor care mi-au raspuns(chiar succint) la intrebari
Nu uitati ca nimeni nu se naste ,, cunoscator,, si poate vreodata si voi ve-ti cere sfaturi de alti ,,maestrii,,.
Parerea unui debutant.

attorneyatlaw

Post by attorneyatlaw » 31 Oct 2005, 10:58

Ova chiar am cautat si nu am observat care erau intrebarile alea ce necesitau raspunsuri lungi puse de tine sau de alti debutanti.
Ca sa nu mai discutam ca fiecare dintree noi a fost debutant odata.
Asa ca zic sa nu va mai plangeti de mila.
Oamnii nu raspund la intrebari (indiferent daca sunt puse de debutanti sau de alti membrii ai forumului) din varii motive: fie din lipsa de timp, fie pentru ca nu stiu raspunsul, fie pentru ca nu au citit intrebarea fiindca intre doua momente de acces la forum aceasta a iesit din topul ultimelor 10 din stanga paginii.
Nici unul dintre aceste motive nu are legatura cu cel ce a postat intrebarea.
Nu cred ca are nimeni nimic cu nimeni.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests