Innuenda

Mai stie cineva ceva despre cineva cumva?
attorneyatlaw

Post by attorneyatlaw » 19 Oct 2005, 20:05

si mie chiar imi place Dricaru, in ciuda stilului lui voit uracios.

sechmet

Post by sechmet » 20 Oct 2005, 06:36

Giovanni wrote:Inca din primele mesaje pe forum a inceput sa se ia in gura cu ceilalti. Si culmea: desi detest in general astfel de oameni, mie chiar mi-a placut. Daca s-ar putea tine sus si in fata instantei, atunci ar avea stofa de avocat.
Am serioase indoieli ca un avocat care se tot cearta cu toti si afiseaza un aer de superioritate poate convinge pe cineva.
Cand ai o atitudine agresiva, nu convingi pe nimeni pentru ca omul agresat ridica un zid de aparare impotriva actului de agresiune si nu-ti mai asculta argumentele cu aceeasi atentie.
Iar in privinta aerelor de superioritate afisate in exterior, orice psiholog va poate spune ca ascunde o parere foarte proasta despre persoana celui care afiseaza astfel de aere.
Cand ai o parere buna despre tine nu simti nevoia sa strivesti pe nimeni pentru ca nu reprezinta un concurent serios.
Si mie imi este simpatic Dricaru dar nu m-as grabi sa-i atribui calitati pe care nu le are.
Revenind la Innuenda, am citit foarte putin din ce a scris dar se pare ca ea chiar este un om de calitate.

orange

Post by orange » 20 Oct 2005, 20:08

Chiar, ia sa vorbim mai bine de Innuenda...nici eu nu stiu prea multe despre ea...e ca stafiile, vorba aceea...putina lume le-a vazut, dar toata lumea vorbeste despre ele ;-)

nicuvar

Post by nicuvar » 21 Oct 2005, 11:55

Pentru Innuenda, o dedicatie muzicala:
Queen - Innuendo. :floare:

innuenda

Post by innuenda » 21 Oct 2005, 22:49

Multumesc pentru cuvintele frumoase si pentru dedicatie. Chiar iubesc Queen. Dar, chiar cred ca a curs destul ...tonner (habar n-am cum se scrie, drept pentru care am improvizat) pentru mine. Acum, stiu ca sunt la sectiunea barfe, dar tot e ciudat sa ma regasesc subiect de topic, e asa...ca si cum as auzi ce gandeste lumea despre mine...fara sa vreau asta. Iar eu ...nu strivesc corola de minuni a lumii :-P asa ca...Nicuvar...fa-ti mila si baga-ma iar in anonimat! 8)

serafim

Post by serafim » 22 Oct 2005, 00:01

:aplauze: :aplauze: :aplauze:
Bravo Innuenda !!!
bucurate inseamna ca te apreciaza colegii din moment ce asta este al doilea topic cu numele tau...si inca nu s-a terminat anul !!!! :aplauze: :aplauze: :aplauze:
:floare: :floare:
lasa naibii INM-ul eu eventual m-as duce daca m-ar plati cei de la INM asa cu vreun 20.000 EUR :-D :-D :-D poaaate as accepta un pst de judecator.... :mrgreen: :-D :-D :-D

kko

Post by kko » 22 Oct 2005, 10:31

Poate si eu, pentru 200.000 EUR .... :-D :-D

serafim

Post by serafim » 22 Oct 2005, 19:34

Biiine mai KKO
daaar pot sa fac eu ceva fara tine ?????? Doar si tu mai luat cu tine la..salvat balene :grin: asa ca o sa-i rog sa-ti dea si tie cei 200.000 EUR :-D :-D :-D

dricaru

Post by dricaru » 22 Oct 2005, 20:02

Mah.....
Nushn ce draq sa spun deoarece imi dau seama cu extrem de mare surpriza ca parerea voastra despre mine nu e asa cum mi-o inchipuiam (adica dezastruoasa)
Daca v-ati fi luat de mine ..totul era ok...K doar ar fi fost meritat dupa mesajele cu care v-am gratulat pina acum1 :grin:
(msj lun Giovanni chiar m-a facut sa ma fisticesc putzin, si vorbesc serios)

Sa stitzi ca de fapt yo st baiat bun dar imi place sa ma iau de lume.
St 2 categ de pers de care ma iau:
1) Cele care posteaza msj apte a primi rasp amuzante, ironice etc...precum Innuenda
2) Gunoaiele care posteaza mesaje care dezinformeaza oamenii care chiar au nevoie de un sfat pertinent si nu au bani sa apeleze la un avocat in real life

Si apropo...pt pers cu mesaju cu aerul de superioritate din fata instantei si cu aprecierile psihologice(ieftine, nasoale, inexacte, urechiste...etc)...
NU ST AVOCAT

croc

Post by croc » 22 Oct 2005, 20:38

dan politist? :mrgreen:

attorneyatlaw

Post by attorneyatlaw » 23 Oct 2005, 09:31

mai Croc, dar de ce ne intereseaza?
Din cate am putut eu sa-mi dau seama de cand intru pe forum si cetesc ce a scris Dricaru, concluzia este ca stie bine penal asa ca eu daca as avea o problema careia nu as reusi sa-i dau de capat (lucru perfect posibil ca nu fac penale si am uitat destul de mult din ce stiam candva) intai l-as intreba pe el.
Nu cred ca-i politist ca nu pare a suferi de deformarea profesionala care-i impinge pe totipracticantii acestei profesii sa vada lucrurile obtuz si numai din punctul de vedere al "acuzarii"
Mie Dricaru imi pare a vedea lucrurile din ambele puncte de vedere si eu m-as baza pe sfatul lui
Desi ii drept ca-i uracios. Dar asta cred ca e de fapt "charm"-ul lui

kko

Post by kko » 23 Oct 2005, 09:55

Mie imi place numele si poza avatarului "Dricaru". Este o combinatie interesanta si, psihologic vorbind, spune multe despre personaj.... Ce sa mai vorbim despre raspunsurile scurte, taioase si la obiect... Mi-l si imaginez cu un topor in mana dand scurt si direct peste urechi sau degetele... :-D :-D Poate ca uneori, intentionat , da cu partea de lemn si nu cu taisul.... :evil:

minodora

Post by minodora » 23 Oct 2005, 12:13

Eu cred ca este procuror. :grin: Si e simpatic in felul lui.
Cand am o problema in penal tin intotdeauna cont de raspunsurile lui.

croc

Post by croc » 23 Oct 2005, 13:54

eram numai curioasa :(;vroiam sa profit de valul care-l luase si sa aflu cu ce se ocupa (procuror sau politist, pentru ca a zis ca nu este avocat), dan nu s-a lasat; nici macar nu s-a enervat; :-x


admit si eu faptul ca nu da decat raspunsuri la obiect;

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests