Dilema etica

Mai stie cineva ceva despre cineva cumva?
krisstina

Post by krisstina » 20 Sep 2005, 18:45

croc wrote:mda, am inteles;
nu dau eu cioara din mana, ca o fi ca nu o fi iubire, etc.
raspuns final:

varianta b, prietenul
Croc, mai bine intreaba un prieten.

michell

Post by michell » 20 Sep 2005, 21:49

Mai bine ii rogi pe prietean si pe presupusa viitoare iubire sa te ajute cu batrana muribunda. Te alegi si cu iubirea vietii, te revansezi fata de prieten si faci si o fapta buna .

endimion

Post by endimion » 20 Sep 2005, 22:38

pt domnisoare... prietenul care le-a salvat mai demult viata poate fi chiar iubirea vietii lor...
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

kinga

Post by kinga » 21 Sep 2005, 07:44

Daca conduc ...singura masina... in statia de autobuz sunt 3 persoane.....pai masina nu are 4 sau 5 locuri? ... le adun pe toti.

kinga

Post by kinga » 21 Sep 2005, 07:46

Revoc.... acum am citit ca doar o singura persoana are loc..... e cumva masina de sport?

krisstina

Post by krisstina » 21 Sep 2005, 07:49

endimion wrote:pt domnisoare... prietenul care le-a salvat mai demult viata poate fi chiar iubirea vietii lor...
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
pt cavaleri... ei raman cu babuta...
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

elis

Post by elis » 21 Sep 2005, 07:54

Eu am votat pentru prieten si am vazut ca sunt singura care a optat pentru aceasta varianta. :(

krisstina

Post by krisstina » 21 Sep 2005, 07:56

Ba si Croc a ales prietenul, dar cred ca nu a votat.

elis

Post by elis » 21 Sep 2005, 07:58

Am vazut ca era doar un singur vot si de asta am spus ca sunt singura.

cristinuzza

Post by cristinuzza » 21 Sep 2005, 08:02

si eu aleg batrina.

ma gindesc ca nu e o situatie de viata si moarte pentru ceilalti doi:
- cu prietenul poate ma revansez alta data, cind gestul meu chiar ar avea o importanta capitala - pina la urma tot vine autobuzul ala, bata-l vina! oricum, dupa ce trece furtuna sigur il sun sa ma scuz ca i-am facut una ca asta, iar el sigur va intelege, ca, daca mi-a salvat viata cindva, sigur are suflet mare
- iar persoana pe care am visat-o cindva si care se gaseste in statia de autobuz ma gindesc ca e cu certitudine "luata", ca in cazurile astea (mi) se aplica legea lui Murphy.... :mrgreen:

asa ca....

attorneyatlaw

Post by attorneyatlaw » 21 Sep 2005, 08:02

Eu cred ca prietenul (daca-i prieten) va intelege si de ce iei in masina femeia in varsta care arata de parca ar fi gata sa moara, si de ce preferi sa iei cu tine partenerul perfect la care ai visat si mai ales va intelege si de ce preferi sa ii dai lui cheile de la masina pentru a duce batranica la spital.
Thatns why the friendns are for.

elis

Post by elis » 21 Sep 2005, 08:09

Am plecat de la prezumtia ca toti sunt in periocol.
Poate m-am inselat.

krisstina

Post by krisstina » 21 Sep 2005, 08:17

Elis, iubirea este un sentiment prea puternic pentru a avea nevoie de justificari.

diaboliq

Post by diaboliq » 21 Sep 2005, 08:29

E vremea chestionarelor.
Ori pe cine iei in masina tot vei avea remuscari dupa. Asa ca de sa nu aleaga soarta. Inchizi ochii si apasi aceeleratia pana la fund. Cine scapa merge cu masina. :twisted: :twisted: :twisted:

croc

Post by croc » 21 Sep 2005, 08:31

am uitat sa votez, asa e;

si eu am ales prietenul;
de ce sa intreb un prieten krisstina?
obisnuiesc sa iau decizii singura :mrgreen:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests