Interzicerea controalelor de rutina ale Politiei

Mai stie cineva ceva despre cineva cumva?
Post Reply
mariuca

Post by mariuca » 23 Aug 2005, 11:06

mai oameni buni ce va mai place uneori sa muscati unul din altul.....
ce ma uimeste este faptul ca ascunsi in spatele unui avatar sau nick avem curaj sa infruntam pe oricine ....fara sa stim in cine lovim...
croc maica no offence :lol: insa ai cautat-o cu lumanarea si ti s-a raspuns pe masura....
io propun sa va strangeti mainile ...asa de impacare...si mai cred ca aveti nevoie de experienta profesionala a politistilor...asa cum spuneti voi ca sunt....totusi daca nu ar fi ei va dati seama ca tara ar fi impanzita de "haiduci".....stiti voi de care
numai bine!!!!

croc

Post by croc » 23 Aug 2005, 11:27

mariuca, strange-ti tu mana cu el si pentru mine.
eu nu am incercat decat sa glumesc in continuarea glumei lui, nu cred ca asta i-a dat dreptul sa ma trateze atat de grosolan.
iar daca tie ti s-a parut ok exprimarea lui, te priveste.

cat despre faptul ca stam ascunsi in spatele unor nickuri, nu inteleg ce vrei sa spui;
asta este specificul forumului, tu esti altfel?

nicuvar

Post by nicuvar » 23 Aug 2005, 11:27

Comisar, noi ne-am inteles bine tot timpul. Fiat pax ! Astept cu nerabdare codul de conduita. Asa ne-ai promis:
"Cind va aparea codul de conduita al politistilor de la circulatie il voi pune si la dispozitia membrilor forumului."
Si as avea si eu o rugaminte. Tine tot de soferi, poate stii ceva. Am mai intrebat undeva, dar nu s-a lamurit: Persoanele cu handicap pot circula pe drumurile nationale fara rovignieta?

comisar

Post by comisar » 23 Aug 2005, 11:33

Ce aveti fratilor cu mine,vedeti daca sint singur nu pot sa ma apar sunt o prada usoara pentru voi,dar sa stiti un lucru eu aici nu reprezint politia si nici nu sunt seful politistilor,deci exemplele negative cu politisti,pregatirea lor profesionala,gradul lor de cultura si civilizatie, cite kilograme au,cita spaga primesc, nu au legatura cu persoana mea.
Stimabile Dinu Boboc ce tea apucat si pe tine cu limba,dupa cum stii ,nu conteaza forma ci continutul,dna presedinta a inteles usor sensul cuvintului si cred ca interventia dvs a fost doar ca sa va bagati in seama,pacat !.Acum ce va mai doare.
inconnu-esti in afara subiectului,ce-am spus eu si cei inteles tu

maxxim

Post by maxxim » 23 Aug 2005, 11:41

:-D si eu care incepusem sa cred ca fac rost de o pila la politie si ma pregateam sa-ti iau partea.....
Dar peste ce esti comisar? Poate peste.....

Si, bre Dinule, favoruri doar pentru domnite.... :mrgreen:

alcali

Post by alcali » 23 Aug 2005, 11:43

"Negatorii nu sunt critici, ura nu-i inteligenta si insulta nu-i discutie."
Victor Hugo

inconnu

Post by inconnu » 23 Aug 2005, 11:49

comisar wrote:Ce aveti fratilor cu mine,vedeti daca sint singur nu pot sa ma apar sunt o prada usoara pentru voi,dar sa stiti un lucru eu aici nu reprezint politia si nici nu sunt seful politistilor,deci exemplele negative cu politisti,pregatirea lor profesionala,gradul lor de cultura si civilizatie, cite kilograme au,cita spaga primesc, nu au legatura cu persoana mea.
Stimabile Dinu Boboc ce tea apucat si pe tine cu limba,dupa cum stii ,nu conteaza forma ci continutul,dna presedinta a inteles usor sensul cuvintului si cred ca interventia dvs a fost doar ca sa va bagati in seama,pacat !.Acum ce va mai doare.
inconnu-esti in afara subiectului,ce-am spus eu si cei inteles tu
Ce sa avem, placerea de-a prinde un politist la inghesuiala :grin:

Ba da, d-ar n-am putut sa aleg nici a nici b si nici c, pentru ca as fi oferit mai putin... :grin:

excalibur

Post by excalibur » 23 Aug 2005, 11:51

mariuca wrote:mai oameni buni ce va mai place uneori sa muscati unul din altul.....
ce ma uimeste este faptul ca ascunsi in spatele unui avatar sau nick avem curaj sa infruntam pe oricine ....fara sa stim in cine lovim...
croc maica no offence :lol: insa ai cautat-o cu lumanarea si ti s-a raspuns pe masura....
Daca citesti mai cu atentie o sa vezi ca primul care a jignit a fost Comisarul
De ce nu esti obiectiva Mariuca?

ildi

Post by ildi » 23 Aug 2005, 11:51

Frate Comisar, nimeni nu are (cred) treaba cu tine, doar...barfim si tu te simti vinovat. Acelasi tratament aplicam si avocatilor, politicienilor si cui mai e cazul, si E CAZUL!!! Macar sa ne spunem parerea, daca nimic nu poate fi schimbat sau crezi ca e bine asa cum e??? Mie nu imi e bine dar nu am nici o putere, sigur ca nu imi convine ce se intampla, dar ce pot sa fac, barfesc si eu.
Pe de alta parte eu admir faptul ca sari in apararea politistilor, dar trebuie sa jignesti pe oricine cu orice ocazie?
Poate unii suntem inafara subiectului, eu am facut doar revista presei, nu am spus bancuri, nu am jignit pe nimeni, sper!

comisar

Post by comisar » 23 Aug 2005, 13:42

va rog sa arati un singur exemplu aici, ca am jignit pe cineva,uitativa la un exemplu de jignire si nu suflati o vorba "Dar peste ce esti comisar? Poate peste..... ",din gindirea lui Maxim
si inca unul:
Stimate comisar, continuati aluzia cu 100 de euro; probabil asta este pretul la comisari, nu stiu, nu ma bag, de comisar inca n-am avut nevoie, dar va asigur ca restul sunt la kilogram,din gindirea lui Iconnu

nicuvar

Post by nicuvar » 23 Aug 2005, 13:49

Eu am intins o mana, nu o palma. Am mers cu Fiat. Nu cred ca si pax este masina. Dar ar fi bine sa fie. Pax. Haideti ca sunt alte probleme arzatoare la ordinea zilei. Pot circula fara rovignieta?

inconnu

Post by inconnu » 23 Aug 2005, 14:10

comisar wrote:va rog sa arati un singur exemplu aici, ca am jignit pe cineva,uitativa la un exemplu de jignire si nu suflati o vorba "Dar peste ce esti comisar? Poate peste..... ",din gindirea lui Maxim
si inca unul:
Stimate comisar, continuati aluzia cu 100 de euro; probabil asta este pretul la comisari, nu stiu, nu ma bag, de comisar inca n-am avut nevoie, dar va asigur ca restul sunt la kilogram,din gindirea lui Iconnu

scuze, scuze, scuze.... am facut un pic de bascalie daca s-a ivit ocazia...

excalibur

Post by excalibur » 23 Aug 2005, 14:21

[quote="comisar"]Dle Croc numai faceti misto de politisti, in vorbe sinteti tare dar daca va opreste un politist de la circulatie va tremura chiloti[quote]

Ai intrebat cand ai adresat cuvinte jugnitoare la adresa cuiva.
Ti-am dat un exemplu si cred ca ar fi frumos sa-ti ceri scuze.

ildi

Post by ildi » 23 Aug 2005, 14:35

Jignesti Comisare, nu are acum importanta cand si unde, pe mine m-ai ironizat sau ai incercat, cu alta ocazie. Adevarul e, ca de data asta eu una pot sa retin ca circumstanta atenuanta provocarea, nu stiu daca Croc ar putea sa-i dea efectul cuvenit.

maxxim

Post by maxxim » 23 Aug 2005, 14:52

Scuze, dar continuarea mea era: ... sau peste zmeurici".
(vorba e preluata din folclorul muresan)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests