Interzicerea controalelor de rutina ale Politiei

Mai stie cineva ceva despre cineva cumva?
Post Reply
comisar

Post by comisar » 25 Aug 2005, 10:42

In sfirsit am scapat,am avut o zi libera si nu am mai raspuns bine ca s-a schimbat subiectul cu zmeurici,balene,bichini si chiar multe matrimoniale.
attorneyatlaw(fata,baiat ca nume de dac nu este)m-ai lasat rece cind ai spus ca politia este platita din banii nostri,sa-mi spuneti si mie contul unde ati virat ultima data banii pentru politie,poate mai afla si altii si mai cresc salariile.Daca nu sunteti multumit(a) de activitatea politiei romane va rog sa faceti plingeri cu exemple concrete dar daca generalizati efectul este zero barat.
D-le NIcuvar felicitari pentru calitatile de moderator.
Cu mult respect !

p.s.
Am codul de conduita al politistilor de la circulatie

roxanagalateanu

Post by roxanagalateanu » 25 Aug 2005, 10:51

daca nu din banii nostri, atunci a cui? o fi avand politia romana vreo comoara ascunsa? :) ciudat este ca nu se mai termina banii din ea :-P .


acum trecand la altceva, daca ai codul de conduita, ce-ar fi sa ni-l dai si noua? :mrgreen: please!

maxxim

Post by maxxim » 25 Aug 2005, 11:08

Sau ceri ceva la schimb? Putem oferi doar respectul nostru...... sau :cafea:


Si, draga Ildi, vreau doar prigat de piersici.

dinubocos

Post by dinubocos » 25 Aug 2005, 11:47

Comisare,
sunt prea multe conturi ca sa le trec aici.
Poti cere o lista de la Trezorerie.
Cat despre indiferenta ta fata de banii nostrii, e specific organului.

Si despre salarii marite, poate cand nu mai luati mita si banii ajung la buget.

Pai cum pot da exemple concrete cand coruptia la nivel de tufe de zmeura este generalizata?

In rest numai de bine!

nicuvar

Post by nicuvar » 25 Aug 2005, 12:04

Veti vedea ca nu mai primiti codul de conduita.
PS. Eu, care am fost moderator, si am dat si adresa de e-mail, am sanse?

croc

Post by croc » 25 Aug 2005, 12:23

il primesti tu si il dai mai departe :-D

nicuvar

Post by nicuvar » 25 Aug 2005, 12:28

La fel ca manifestele PCR in ilegalitate ? "Citeste si da-l mai departe !"

mariuca

Post by mariuca » 25 Aug 2005, 12:38

dinule esti malitios ...........
de la o simpla discutie uite unde s-a ajuns......te apuci sa faci tot felun de acuzatii "uite mita nu-i mita".....io te intreb frate daca tot ai informatii de genu asta de ce stai cu mainile in san, de fapt crezi ca rezolvi ceva postand astfel de mesaje ori te gandesti ca impresionezi pe cineva.... :-? :-?????????? actioneaza fa ce trebuie facut.....daca tot vrei sa starpesti raul de la radacina...
asa ne-am invatat noi romanii, cei mai destepti ies la rampa si arata cu degetun insa nu vezi unul cautand solutii, toti acuza...degeaba frate nu se misca nimik.
Poate va ganditi ca sunt aparatorul politistilor...nici pe departe insa nu sunt de acord cu aceasta generalizare..i-ati bagat pe toti in aceeasi oala desi nu merita....
..va marturisesc ca acu ceva timp am avut un mic incident la bloc vroiam sa-mi repar hidroizolatia iar vecinun de vis a vis mi-a interzis sa "urc prin podul lui " (acesta avea doar autorizatie de constructie nu avea cum sa fie proprietar, acoperisul facand parte din masa bunurilor comune) am incercat sa-i explic omului insa nu s-a lasat convins ca-mi ingradeste de fapt un drept al meu.....ma gandeam ca daca va primi o citatie va intelege insa apropiindu-se sesiunea de vara am renuntat ......cine credeti ca l-a convins si totodata m-a uimit si pe mine ..ei na un politist de la proximitate ...vreau sa va spun ca am ramas masca....... deci fratilor se poate.... avem si in politie oameni foarte bine pregatiti...nu neg faptul ca exista si "rataciti" daca imi dati voie sa-i numesc asa insa haideti sa nu generalizam......
lasati la o parte raca nu rezolvati nimic bun!!!
sa auzim de bine!!!!!!!

ainsof

Post by ainsof » 25 Aug 2005, 12:45

Politistii fiind platiti din bani publici n-ar trebu sa te miri cand se comporta civilizat asa cum face mariuca.
Daca si-ar indeplini si o parte din atributiile pe care le au, cu respect fata de cei din bani carora sunt platiti, probabil ca mariuca ar propune sa fie premiati.

inconnu

Post by inconnu » 25 Aug 2005, 13:31

mariuca wrote:dinule esti malitios ...........
de la o simpla discutie uite unde s-a ajuns......te apuci sa faci tot felun de acuzatii "uite mita nu-i mita".....io te intreb frate daca tot ai informatii de genu asta de ce stai cu mainile in san, de fapt crezi ca rezolvi ceva postand astfel de mesaje ori te gandesti ca impresionezi pe cineva.... :-? :-?????????? actioneaza fa ce trebuie facut.....daca tot vrei sa starpesti raul de la radacina...
asa ne-am invatat noi romanii, cei mai destepti ies la rampa si arata cu degetun insa nu vezi unul cautand solutii, toti acuza...degeaba frate nu se misca nimik.
Poate va ganditi ca sunt aparatorul politistilor...nici pe departe insa nu sunt de acord cu aceasta generalizare..i-ati bagat pe toti in aceeasi oala desi nu merita....
..va marturisesc ca acu ceva timp am avut un mic incident la bloc vroiam sa-mi repar hidroizolatia iar vecinun de vis a vis mi-a interzis sa "urc prin podul lui " (acesta avea doar autorizatie de constructie nu avea cum sa fie proprietar, acoperisul facand parte din masa bunurilor comune) am incercat sa-i explic omului insa nu s-a lasat convins ca-mi ingradeste de fapt un drept al meu.....ma gandeam ca daca va primi o citatie va intelege insa apropiindu-se sesiunea de vara am renuntat ......cine credeti ca l-a convins si totodata m-a uimit si pe mine ..ei na un politist de la proximitate ...vreau sa va spun ca am ramas masca....... deci fratilor se poate.... avem si in politie oameni foarte bine pregatiti...nu neg faptul ca exista si "rataciti" daca imi dati voie sa-i numesc asa insa haideti sa nu generalizam......
lasati la o parte raca nu rezolvati nimic bun!!!
sa auzim de bine!!!!!!!

L-a convins verbal sau fizic?

attorneyatlaw

Post by attorneyatlaw » 25 Aug 2005, 13:32

student_com wrote:attorneyatlaw eu ziceam de garda . Se pare ca salariile sunt mici al naibii de pun asa mare accent pe stimulente.
"Infractziunea" a constat in faptul ca nu am introdus nominal un produs nou in memoria casei de marcat . Proces si implicit dusmanie cu "organele" pentru 20 de milioane ?
Fie pomana , ducanse draku. :grin: Traim in Romania ..
nenorocirea e la OG 28/1999 (an cu casele) zice expres ca trebuie sa apara pe bon fiecare produs pe care il comercializezi, evidentiat nominal (adica saiba, de exemplu si nu "piese auto") - art. 4. Cat despre amenda ea este intre 20 si 40 milioane lei vechi. asa ca ti-au dat la minim.
Da, salariile sunt mici. Maxim 10 milioane la sefi. (ma rog, nu foarte mici insa nu suficient de mari ca sa nu-i intereseze stimulentele, care pot ajunge la pana de 3 ori salariul, functie de .....realizari)

comisar

Post by comisar » 25 Aug 2005, 13:36

Multumesc Mariuca,ocupate tu de baieti si lasa fetele in grija mea,
stimati membri poate am exagerat in mesajele mele dar daca va intoarceti inapoi la pagina de start al forumului veti observa ca sintem la capitolul "BIrfe" si cam ce se poate spune la o birfa,hai fetelor spuneti ....
Codul trebuie sa-l scriu si apoi il dau dar numai in ceea ce priveste obligatiile politistului,deci aveti rabdare.

dinubocos

Post by dinubocos » 25 Aug 2005, 15:58

Sarut mana Mariuca
Sa traiti domn Comisar

Scuzati-ma daca am fost prea malitios. Doar barfeam si de asta nu voi inerca sa dovedesc nimic.
Nu am avut deloc intentia sa generalizez. Stiu ca sunt si politisti, chiar multi, care isi fac datoria si am tot respectul pentru ei. Sunt convins ca si Comisarul este dintre acestia. Doar ca aici pe forum s-a parut ca ii apara pe ceilalti. Dar faptul ca discuta cu noi, in ciuda glumelor noastre si a criticilor noastre dovedeste ca si politia se poate schimba.
Eu le/va doresc succes.

serafim

Post by serafim » 25 Aug 2005, 20:13

:-( :-( Dinuleeeee mi-ai furat vre-un ochi??????
sa stii ca daca-l bagai intr-un triungi....erai mai smeeeecher si-ti spuneam siii SEFU !!!! :mrgreen:

dinubocos

Post by dinubocos » 25 Aug 2005, 21:29

Serafime, ce sa cuat cu ochiul intr-un triunghi?
Ai citit bag seama Codul lui DaVinci si cauti peste tot numai simboluri.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests