Cum se risipesc banii publici

Mai stie cineva ceva despre cineva cumva?
norocel

Post by norocel » 27 Jul 2005, 18:40

Roxana, incearca sa nu te superi pe cei care gandesc altfel decat tine. :floare:
Ideea mea era urmatoarea: nu merita sa ne consumam energia in revolte mocnite daca nu facem ceva concret pentru a schimba ce ne deranjeaza!

roxanagalateanu

Post by roxanagalateanu » 27 Jul 2005, 18:48

de unde stii ca nu am facut si ca de fapt revolta asta "mocnita" cum ii spui tu nu are la baza altceva? :) nu priveste direct problema in cauza, dar te asigur ca are legatura. :roll:
ps: oricum nu imi consum energia, eu sunt mereu foarte relaxata :razz:

norocel

Post by norocel » 27 Jul 2005, 18:54

Sa-ti spun pe ce s-au bazat presupunerile mele: pe proverbul "cainele care latra, nu musca !", si pe experinta mea personala, din care am constatat ca oamenii foarte revoltati se dezumfla repede si nu poti conta pe ei daca vrei sa rezolvi o problema.
Ma bucur ca esti o exceptie.

roxanagalateanu

Post by roxanagalateanu » 27 Jul 2005, 19:05

da, ar fi tb sa descchid un subiect nou si sa scriu trei pagini in care sa povestesc ce am facut, apoi la sfarsit sa spun ca pana la urma tot cu "pile" si interventii se rezolva lucrurile in majoritatea cazurilor. e un fel de tragi-comedie cand ti se spune ca daca ai fi anuntat ca vii din partea lui x era rezolvata de mult timp problema. si tot de niste bani publici era vorba..eh! :roll:

norocel

Post by norocel » 27 Jul 2005, 19:09

Si de ce nu ne spui?

roxanagalateanu

Post by roxanagalateanu » 27 Jul 2005, 19:14

pt ca nu am voie

norocel

Post by norocel » 27 Jul 2005, 19:17

Acum am inteles in sfarsit de ce esti asa revoltata.
Cred ca te mustra constiinta ai participat direct la functionarea acestui sistem nedrept pe care acum il critici.
Nu fi asa aspra cu tine, mai bine incearca sa nu mai repeti greseala!

roxanagalateanu

Post by roxanagalateanu » 27 Jul 2005, 19:22

sper sa nu fie o ironie mesajul pe care l-ai scris, Norocel, pt ca e adevarat ce ai zis.

norocel

Post by norocel » 27 Jul 2005, 19:27

Nu a fost o ironie si, sincer, chiar ma bucur ca asa stau lucrurile.
Stii ca de multe ori citindu-ti mesajele, aveam impresia ca mai ramane sa scoti pistolul (asta a fost o gluma) :grin:
Sper sa ramanem prieteni, cel putin pe forum! :floare:

roxanagalateanu

Post by roxanagalateanu » 27 Jul 2005, 19:34

:-D :-D
promit sa nu mai fiu asa!

norocel

Post by norocel » 27 Jul 2005, 19:36

Daca te impaci cu tine, iti spun sigur (din experienta proprie) ca te impaci cu toata lumea si nu mai iei nimic la modul personal.

roxanagalateanu

Post by roxanagalateanu » 27 Jul 2005, 19:41

am promis deja ca nu mai "sar" la nimeni, imi dau seama de cele mai multe ori dupa ca nu e bine ce fac. ideal ar fi sa realizez asta inainte. :)
gata!! peace! :floare: :floare:

unicorn

Post by unicorn » 27 Jul 2005, 19:50

Roxana vad ca tie nu iti plac contraargumentele. Postarile tale mi s-au parut interesante de aceea am si tinut sa raspund, ca m-am deplasat intr-un alt plan e absolut adevarat dar tot de la experiente personale am plecat si singura chestie mai livreasca era referirea la conceptiile lui Adam Smith. E o alegere, eu aleg sa cred ca bazandu-ma pe niste principii viata capata sens, ca dezamagirile (pe care le am si eu) ma fac doar mai puternica, nu ma fac o victima. Acum sa nu intelegi ca as crede ca esti victima, ma refeream doar la mine. Tot ceea ce am scris a plecat de la ideea ca eu am o anumita viziune pe care am tinut sa o impartasesc pentru a-i verifica pertinenta, nimic personal Roxana si nici macar dorinta de a da bine intr-un mediu virtual.

nicuvar

Post by nicuvar » 27 Jul 2005, 19:57

Dragii mei, am deschis cutia pandorei?
Promit sa fiu si eu mai cuminte. Sa nu mai vin cu asemenea subiecte. :| :|

roxanagalateanu

Post by roxanagalateanu » 27 Jul 2005, 20:02

mda, sa stii ca dupa ce ajungi sa fii "un pic de sef" te cam obisnuiesti ca toti sa iti dea dreptate. dar m-a instruit Norocel in legatura cu atitudinea mea :) Si are dreptate 8)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests