Azi demisioneaza, maine nu mai demisioneaza...

Mai stie cineva ceva despre cineva cumva?
nicuvar

Azi demisioneaza, maine nu mai demisioneaza...

Post by nicuvar » 19 Jul 2005, 16:08

Chiar acum, pe la ora 17.00 domnul Tariceanu a anuntat ca nu mai demisioneaza. Pentru o saptamana, probabil, nu ne mai asteptam la anticipate.

excalibur

Post by excalibur » 19 Jul 2005, 16:10

Nicuvar tu n-ai observat pana acum ca asa-i politica?

nicuvar

Post by nicuvar » 19 Jul 2005, 16:12

Ba da. E palpitant. Altfel am muri de plictiseala... N-am avea ce face.

roxanagalateanu

Post by roxanagalateanu » 19 Jul 2005, 16:27

are un tupeu fantastic sa declare asa ceva: [b]"Nu e momentul abandonului, un conducator curajos nu-si abandoneaza poporul la greu. Am ales solutia care si moral si patriotic trebuie aleasa, in acest moment. Lasitate ar fi fost sa demisionez acum, nu e timp de lupte de partid."[/b] sau poate a uitat ca in timp ce la televizor dadeau stiri despre zonele sinistrate si aratau oamenii ramasi fara case, dumnealui isi petrecea uikendul in apartamenul din navodari, laudandu-se ca a condus si tramvaiul si troleibuzul...cata nesimtire...tara arde si..
nu mai spun de inundatiile din banat cand a tipat la o femeie care l-a intrebat pe dl Tariceanu ce se va intampla cu ei, pt ca de doua saptamani stateau in corturi..care a fost raspunsul dumnealui??? simplu: "ce vreti, sa va construim hotel?". intr-adevar, este un conducator "curajos"! probabil ii citise fiului lui vreo poveste inainte de declaratia respectiva si l-a impresionat.. :pig:

nicuvar

Post by nicuvar » 19 Jul 2005, 16:32

Din pacate, asa-i in politica. Nici unii, nici altii nu se gandesc la oameni.
Vorba proverbului: apa trece, ... politicienii raman.

roxanagalateanu

Post by roxanagalateanu » 19 Jul 2005, 16:43

mda..dictatura militara trebuie in romania! :evil: asta i-ar linisti pe toti :mrgreen:

krisstina

Post by krisstina » 20 Jul 2005, 04:34

Niciodata, nicaieri.

sofia

Post by sofia » 20 Jul 2005, 08:15

roxanagalateanu wrote:mda..dictatura militara trebuie in romania! :evil: asta i-ar linisti pe toti :mrgreen:
Tu iti dai seama ce ai spus roxana?

roxanagalateanu

Post by roxanagalateanu » 20 Jul 2005, 08:30

era o gluma!
iti dai seama ca nu isi doreste nimeni asa ceva, doar ca nu stiu..cateodata parca nu mai rezist cu atata nesimtire... :pig:

AllyMcBeal

Post by AllyMcBeal » 20 Jul 2005, 10:10

Ce te-a oripilat asa raspunsul Roxanei,Sofia? Eu ieri voiam sa scriu (dar mi-a fost lene) ca ne-ar trebui un Vlad Tepes (nu Dracula)!!!

roxanagalateanu

Post by roxanagalateanu » 20 Jul 2005, 10:20

eu am recunoscut ca am exagerat cu ceea ce am spus, dar ideea asta cu Vlad Tepes parca imi surade :evil: . Eh..nu avem noi norocul asta! :mrgreen:

justitiaru

Re: Azi demisioneaza, maine nu mai demisioneaza...

Post by justitiaru » 07 Sep 2005, 14:16

In ceea ce ne priveste in politica te astepti de la orice, mai ales de la niste demagogi politici in ceea ce il priveste pe d-ul TARICEANU cel care impune anumite conditii pentru adoptarea TVA-ului sau a demisiei domniei sale dati-mi voie sa va spun ca acesta nu este un politician ci un fost ministru cu cele mai proaste idei si realizari in viata domniei sale " :skul: :-D politice :skul: :-D " din guvernarea PNTCD.
Cred ca domnia sa ar trebui sa isi de-a demisia sau sa mareasca TVA-ul si fara a impune conditii afaceristlor si Societatii Civile.
Multumesc!

nicuvar wrote:Chiar acum, pe la ora 17.00 domnul Tariceanu a anuntat ca nu mai demisioneaza. Pentru o saptamana, probabil, nu ne mai asteptam la anticipate.

serafim

Post by serafim » 08 Sep 2005, 08:43

maaai mai fratilor iarasi ajungem la un veeeechi subiect de discutie( vis-a-vis de "dictatura militara" :mrgreen: saaaau ati uitat ce controverse si ce dispute a iscat acest subiect acum cateva luni ?????

si ca sa fie Krisstina multumita :evil:
:-D :-D :-D :-( :-( :-(

endimion

Post by endimion » 08 Sep 2005, 19:45

...o dau si eu cu bata in balta...

dicatura militara cu vadim :-P ca e sincer si destept :-D :-D :-D , un vlad tepes care in lupta cu mafiia va izbavi tara de comunisti :mrgreen: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: dand spectacole cu executii pe stadione :aplauze: :aplauze: :aplauze:

wittmann

Post by wittmann » 08 Sep 2005, 19:47

Chiar ca ai dat-o cu bata in balta... :grin:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests