Pentru microbisti: Brazilia plina de ROmani.

Mai stie cineva ceva despre cineva cumva?
Post Reply
nicuvar

Pentru microbisti: Brazilia plina de ROmani.

Post by nicuvar » 25 Jun 2005, 20:01

Urmarind meciurile Braziliei, mi-am dat seama de unde atatea succese: e plina de ROmani: ROnaldo, ROnaldinho, RObinho, ROmario, Ze ROberto, ROberto Carlos, ROque Junior si aici l-as include si pe KaKa, pentru ca numele lui prea aduce cu multe lucruri care se intampla in ROmania... :-D

wittmann

Post by wittmann » 25 Jun 2005, 20:49

:-D :-D :-D

sansiro

Post by sansiro » 26 Jun 2005, 09:01

Join the Dark Side, Luke.... we have cookies! :-D :-D :-D :-D :-D

mariusms

Post by mariusms » 26 Jun 2005, 13:55

Cine a facut prajiturile, Darth Vader? Mi-l si imaginez in sortulet in bucatarie. :-D :-D :-D

wittmann

Post by wittmann » 26 Jun 2005, 18:35

Prajiturile au fost facute, intr-adevar, de catre Darth Vader, dupa o veche reteta a lorzilor Sith, sub atenta supraveghere a maestrului cofetar Palpatine/The Emperor, iar la copt s-a folosit o sabie laser. :-D

mariusms

Post by mariusms » 26 Jun 2005, 18:39

:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :cafea: (a se citi bere)

AllyMcBeal

Post by AllyMcBeal » 26 Jun 2005, 20:30

Despre ce vorbiti?Sau e o discutie nnde barbatinn?

nicuvar

Post by nicuvar » 26 Jun 2005, 22:56

Nu. E despre fotbal, si despre Star War. si despre ROmania. :-D :-D :-D
Si, ca sa fiu mai explicit:
"Ala negru, care respira greu, ... il stii... , era tan su ..."
Ahaa ....

nicuvar

Ce v-am spus eu?

Post by nicuvar » 29 Jun 2005, 23:19

RObrazilia a "zdrobit" Argentina. Au inscris ROnaldinho, Adriano (colegul Mutu-lui de la Parma - 2 goluri) si prietenul nostru :-D :-D (adica Kaka). Au incercat argentinienii sa ne "Aimar"-easca, dar nu au reusit.
Si pentru Wittman. Mai de mult, Deutschland a fost uber aless, azi a fost doar uber Mexic.
Please smile, ROman people ... we "do" have cookies. Join the romanian side. I hope you donnt mind.
Ce v-am spus eu? ROmania peste tot (tzi) :-D :-D :-D :-D

chrys

Post by chrys » 25 Jul 2005, 18:44

Nu cred ca este necesar sa minimalizam valoarea ROmanilor bazandu-ne strict pe situatia de "KAKA" actuala, creata de o generatie de pustani necopti la minte! Trebuie oare sa-ti amintesc ca ROMANIA a insemnat o valoare dupa mondialele din Italia si SUA?

kko

Re: Pentru microbisti: Brazilia plina de ROmani.

Post by kko » 25 Jul 2005, 18:52

nicuvar wrote:Urmarind meciurile Braziliei, mi-am dat seama de unde atatea succese: e plina de ROmani: ROnaldo, ROnaldinho, RObinho, ROmario, Ze ROberto, ROberto Carlos, ROque Junior si aici l-as include si pe KaKa, pentru ca numele lui prea aduce cu multe lucruri care se intampla in ROmania... :-D

KKO cumva? Sa fiu mahnit sau onorat !?? :grin: :grin:

nicuvar

Post by nicuvar » 25 Jul 2005, 19:26

Ati reactivat subiectul? Nu pot decat sa ma bucur. Chiar am vrut sa ii felicit undeva pe clujeni pentru calificare, dupa ce au eliminat pe Bilbao si St.Etienne. (Eu mi-am facut stagiul la Cluj, tatal meu s-a nascut acolo - o parte din mine apartine Clujului).
Si pentru crys - la meciurile din SUA, cand ne-am calificat in sferturi, de bucurie, am dat cu mine de pamant, la propriu, ca mi-am pierdut o lucrare dentara ! Intr-adevar am fost o valoare in lume, si la fotbal. Si inca suntem. Si speram sa mai fim, in toate domeniile.

chrys

Post by chrys » 25 Jul 2005, 19:31

Pt KKO:Onorat daca ne referim la jucatorul KAKA- mahnit daca s-a referit la starea de KAKAo o generatiei de "mitici" fiindca ne reprezinta.
Apropos, am vazut la stiri nea Mitica spunea despre Anca (CFR Cluj) ca nu stie sa-si ia chilotii pe el daca este selectionat, iar acum dupa calificare in semifinale afirma ca ne reprezinta.

chrys

Post by chrys » 25 Jul 2005, 19:35

Ma bucur pt.tine Nicuvar ca ai revenit la sentimente mai bune. Se pare ca incepem sa ne revenim: Steaua a inceput, CFR continua ramane doar confirmarea nationalei, poate peste 4-5 ani

chrys

Post by chrys » 25 Jul 2005, 19:38

Revin pt. o completare apropos de dintii tai- am un frate dentist f.bun, te pot ajuta daca mai ai probleme, poate cand vom castiga vreo cupa se repeta istoria

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests