Keep walking Monica!

Mai stie cineva ceva despre cineva cumva?
Post Reply
constable

Keep walking Monica!

Post by constable » 23 Jun 2005, 16:30

"Keep walking!". Fluturasi imprimati cu textul "Keep walking Monica!" (aluzie la sloganul unei marci de whisky) au aparut ieri, inaintea dezbaterii motiunii de cenzura, pe bancile opozitiei din parlament fiind raspanditi de grupul PSD. Dupa ce acestia au disparut de pe pupitre, un teanc a fost asezat pe masa rezervata presei din holul salii de sedinte.

Blusie

Post by Blusie » 23 Jun 2005, 20:25

Jenant...

Ca de altfel si Nastase si bicicleta lui...

Avem un Parlament si mai ales niste membri ai acestui for "unul si unul"...

Jenant.

:(

unicorn

Post by unicorn » 23 Jun 2005, 20:36

Da, daca vin calup pe liste trebie sa se evidentieze prin ceva ulterior. De spirit reactia lui Cristian Tudor Popescu in "Gandul": "E o metoda clasica a presei si propagandei bolsevice sa discrediteze pe cineva pentru ca bea, fumeaza, e divortat, are legaturi in afara casatoriei, pierde noptile si e certaret - asa deci si prin urmare nu poate sa fie decat un nenorocit de reactionar, un spion imperialist, un dusman al poporului. Prin urmare si-asa deci, cum sa mai faca d-na Macovei reforma Justitiei, daca a baut un pahar in plus?
Pana cand o voi critica din nou pe Monica Macovei pe teme juridice si deoarece aud ca pesedistii umbla prin Parlament cu fluturasi Johnny Walker "Keep walking, Monica!", ma solidarizez cu dansa printr-un autodenunt din surse mai presus de orice indoiala: in seara zilei de marti, 21 iunie, dupa emisiunea "Cap sau pajura", unde am vorbit de problemele tarii Romania si ale poporului ei, am consumat cu nerusinare decadenta aproape o jumatate de sticla de whisky Johnny Walker Black Label impreuna cu numitul Hurezeanu Emil, pe care il dau in gat cu aceasta ocazie. Asteptam "Ev. Zilei" sa stranga marturii."
Parca as lua si eu un pahar.

nicuvar

Post by nicuvar » 24 Jun 2005, 08:37

Subscriu si eu.

aiurel

Post by aiurel » 24 Jun 2005, 09:10

Aceeasi opinie.
Nu cred ca o persoana ca M.M. ar putea fi in stare de asa ceva.

nicuvar

Post by nicuvar » 24 Jun 2005, 09:30

Inca ceva. Am vazut si eu mesajele, dar unele erau cu "Keep walking" si altele cu "Keep working". Pentru ei nu conteaza ca inseamna altceva, ca doar in engleza suna la fel.

nicuvar

Post by nicuvar » 24 Jun 2005, 20:02

Dan Tapalaga de la EVZ si-a dat demisia. Si ce?
Dar in mintea cititorului nu ramane oare imaginea ministrului justitiei care se imbata si sparge paharele? Chiar si cum a fost prezentat articolul in ziar, cu titlul "Viciul de (pe o culoare) procedura al ministrului justitiei (pe alb)..."
Au vrut sa accentueze "viciul".
Atata nesimtire !
Sunt de acord cu CTP: vreau sa beau un pahar cu vin, sa merg mai departe si sa ma autodenunt. Partidul ma vrea tuns si nu "toreleaza" o asemenea tinuta. Dar daca mie imi place ROM-ul tricolor, ce poate sa imi faca? :bye:

mariusms

Post by mariusms » 24 Jun 2005, 20:39

Chiar daca cineva bea un pahar in plus, a doua zi isi revine. Dar prostii raman tot prosti for ever.
Hai noroc !

wittmann

Post by wittmann » 25 Jun 2005, 10:10

:-D
E ca in bancul ala:
"Betivul catre blonda: Proasto!
Blonda: Betivule!
Betivul: Da, dan mi-e pana maine imi trece!"

nicuvar

Post by nicuvar » 25 Jun 2005, 20:15

Asa-i. Orice om poate sa mai bea un pahar. Insa este bine sa fie cumpatat.
Poate sa il urmeze pe Stratan: sa bea de patru ori pe an. De hram, de Pasti, de Craciun si ... in fiecare zi (M-am nascut de ziua mea).

unicorn

Post by unicorn » 25 Jun 2005, 23:04

Hai ca de acum facem apologia magicelor licori. Nu ca ar fi ceva rau in asta :twisted: .
Fascinant si efectul ebriant, ca tot eram in domeniu, pe care-l au subiectele astea "fierbinti" asupra celor din mass-media. Fierbe tara domnule si nimic alta.
Ce parere aveti, apropo de ministrii, de optimistul Ionut Popescu si de duduitul lin al economiei?

nicuvar

Post by nicuvar » 26 Jun 2005, 23:13

Aici e o problema grava, intr-adevar: cota unica.
Initial am votat, ca sa traim bine, programul cu cota unica de 16%. Am inghitit orice, si cresterea impozitelor la veniturie din dobanzi, de la 1 la 10% pentru a ajunge la 16% in 2006 (la cota unica), si din tranzactii la bursa, si din tranzactii imobiliare, in speranta ca si TVA-ul va ajunge la cota unica: 16%. In schimb TVA va fi 22% din 2006.
Pai daca-i asa, cota unica sa fie 22%. Ca doar traim in Romania, si asta ne omoara unul dupa altul!...

siad

Post by siad » 28 Jun 2005, 21:07

Toata povestea cu ministrul justitiei, greva cfr-ului si altele, au un singur rezultat: neputinta PSD-ului de a denigra partidul de guvernamant. Incearca saracii in toate felurile dar nu reusesc nici in ruptul capului !

Le cam fuge craca de sub picioare si incep sa infunde spitalele, se imbolnavesc subit cu totii !!! Bravooo, se pare ca noi am fost condusi de niste oameni bolnavi, ologi, batrani si senili dar care erau experti intr-un singur domeniu: HOTIA !

silvia

Post by silvia » 18 Jul 2005, 16:52

Dn-lor, ce aveti sunteti cumva membrii aliantei?
Se mai intampla ca un ministru sa mai si bea.
Se mai si intampla sa fie chiar in Romania.
Precizez, mai des se intampla in Romania.
nu ma deranjeaza daca bea numai sau mai mult acasa.
Si ar fi ideal ca presa sa nu afle.Zic eu.

roxanagalateanu

Post by roxanagalateanu » 19 Jul 2005, 13:23

nu vad care este problema daca bea... nu inteleg de ce nu s-au impartit fluturase si pt dl vacaroi cu textul "keep walking" sau pt dumnealui ar fi trebuit "hai ca saniuta".
oricum, reforma justitiei este una pertinenta, o reforma pe care psd-ul in toti anii acestia de guvernare nu s-a chinuit sa o faca. si cand apare cineva care incearca sa mai schimbe lucrurile au tendinta de a-i "da in cap". specific pt Romania. s-au adunat in parlament pentru ca nu aveau de cine sa-si bata joc acasa? propun pentru uramtoarea lor sedinta sa se imparta flutusari si cu alte indemnuri: "get a life" pt domnul Iliescu, cu traducerea in lb romana pt dl Pruteanu "ia-ti o viata" :mrgreen: sau "mancatul excesiv dauneaza grav sanatatii si imaginii" pt dl Nastase.
asa ca, da, au dreptate, "keep walking, Monica!!"

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests