Ai fi dispus sa-ti "cumperi" admiterea in magistra

Mai stie cineva ceva despre cineva cumva?
rosia_montana

Ai fi dispus sa-ti "cumperi" admiterea in magistra

Post by rosia_montana » 26 May 2005, 13:07

O intrebare inspirata din conversatia cu un fost coleg din facultate care mi-a spus ca anul acesta sigur intra la INM deoarece "a rezolvat" cu un judecator. Voi ce ziceti? Ati fi dispusi sa platiti pantru admiterea la INM? Sau e un fel de "ati fura singur caciula"? Daca raspunsul este "da", intrebarea mea este "cat", iar daca raspunsul este "nu", considerentele sunt morale sau materiale?

fira

Post by fira » 26 May 2005, 16:11

corectura se face la 2 miini, fiecare mina fiind de fapt o comisie din vreo 15 oameni, apoi se face media intre cele 2 corecturi. Nu vad cum ai putea sa-i ungi pe toti. Amicul tau abereaza. Sau chiar crede sincer ca si-a aranjat, ceea ce e si mai nasol pentru el :)

constable

Post by constable » 26 May 2005, 21:30

Ar fi trist sa se intample asa ceva.

croc

Post by croc » 27 May 2005, 08:10

nu as fi dispusa sa dau nici un leu pentru ceva ce as putea face singura "daca as pune osul la treaba"; :mrgreen:

aho

Post by aho » 27 May 2005, 08:18

Croc esti f. optimista nu sunt asa de sigura ca este competenta criteriul.

croc

Post by croc » 27 May 2005, 08:28

:lol: :lol: :lol:
desi am picat la examenul de trista amintire din 19 martie, imi mentin opinia, fara discutie;

ramonya

Post by ramonya » 27 May 2005, 10:39

constable wrote:Ar fi trist sa se intample asa ceva.
Dar se intampla! cunosc pe cineva caruia i-a aranjat taticul sa intre in magistratura, trebuia sa plateasca 800 milioane (asta acum 2 ani), dar a considerat ca sunt prea multi bani si a renuntat!

juide

Post by juide » 27 May 2005, 12:33

PAREREA MEA ESTE CA, CROC ARE TOTUSI DREPTATE. :floare:
DACA ESTI IMPOTENT, CE REZOLVI DACA DAI 800 DE MILIOANE UNEI PROSTITUATE CARE VREA SA TE PUNA PUTERNIC LA MUNCA ? :oops:
DACA INSA , NUMAI TI SE PARE CA ESTI, MUSAI DE MERS LA UN DOCTOR PENTRU CAUTARI .

sansiro

Post by sansiro » 27 May 2005, 14:45

Nu cred ca as incepe sa impart dreptate printr-o nedreptate. Cazuri de-astea in care s-or dat bani si nu s-o rezolvat nimic exista cu ghiotura!!!

croc

Post by croc » 27 May 2005, 15:03

sunt de aceeasi parere;
nu am auzit pe nimeni care a dat si a intrat;
decat ca s-a promis ca...........
si am mai auzit de promisiuni din astea neonorate................

rosia_montana

Post by rosia_montana » 27 May 2005, 15:31

juide wrote:PAREREA MEA ESTE CA, CROC ARE TOTUSI DREPTATE. :floare:
DACA ESTI IMPOTENT, CE REZOLVI DACA DAI 800 DE MILIOANE UNEI PROSTITUATE CARE VREA SA TE PUNA PUTERNIC LA MUNCA ? :oops:
DACA INSA , NUMAI TI SE PARE CA ESTI, MUSAI DE MERS LA UN DOCTOR PENTRU CAUTARI .

de asta ziceam ca nu e un fel de "ati fura singur caciula?" Adica, daca nu esti in stare sa intrii pe propriile puteri, cum te vei mentine? Ca nu poti plati toata viata. Sau....?

Nu comentez adevarul sau falsitatea celor spuse de colegul meu, mai bine forumalm intrebarea ca un "caz ipotetic". Dar ma preocupa in continuare intrebarile puse.......

master1

Post by master1 » 28 May 2005, 01:44

PAI DE 800 MIL INVETI DE-TI SAR CAPACELE!!!!!!!
Cand nu prea mai ai chef, si vrei sa faci o pauza te gandesti la cei 800 mil :-?

Luana

Post by Luana » 28 May 2005, 18:41

felicitari pt. corectitudine croc.asta e calitatea fara de care nu te poti numi magistrat.(sic!) :aplauze:

Luana

Post by Luana » 28 May 2005, 18:43

aaaaa...si by the way...nu intra nimeni la INM daca nu stie carte.

croc

Post by croc » 29 May 2005, 10:31

Luana wrote:felicitari pt. corectitudine croc.asta e calitatea fara de care nu te poti numi magistrat.(sic!) :aplauze:


:lol: :lol: :lol:
din pacate insa, nu e suficienta calitatea asta; mai trebuie sa si muncesti;:(

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests