gratuitati

Mai stie cineva ceva despre cineva cumva?
Post Reply
silvia

gratuitati

Post by silvia » 27 Jun 2003, 18:44

Mai stie cineva un site, gratuit, de legislatie sau jurisprudenta, in afara de corpvs.org si M.J :?:

romcos

Post by romcos » 27 Jun 2003, 22:04

Singurul sit care ofera o baza de date cu peste 7000 de spete este avocatura.com.
Acest sit a fost special creat pentru cei ce doresc sa fie documentati.
Pentru legislatie sunt suficient de nulte programe soft care satisfac pe deplin necesitatile.
Obiectivul cel mai important al sitului este formarea unei comunitati a profesionistilor, un loc de documentare si schimb de informatii precum si un mediu de promovare a opiniilor fundamentate.
Gratuitatea este o tentatie dar nu o intotdeauna o caracteristica a valorii. :!:

juristu

Post by juristu » 16 Jul 2003, 11:48

Incercati si pe indaco, depinde ce va intereseaza, legislatia nu e free dar au o arhiva bogata; va trebuie rabdare pentru ca au un sistem de cautare destul de dificil.

sanda

Post by sanda » 23 Jul 2003, 20:26

Un site foarte bun e si cdep.ro

themis

Post by themis » 18 Sep 2003, 13:07

Site-urile Curtii Supreme de Justitie si Curtii Constitutionale.

murik

Cine stie mai multe?

Post by murik » 20 May 2004, 11:09

Cdep.ro este un site foarte bine structurat, se incarca usor, imi place mult - ce mai! Partea proasta este ca (NU STIU DE CE) la majoritatea actelor normative publicate in MO nu este accesibil text-ul. Sau poate stie altcineva cum se poate accesa textul de lege? Am cautat si eu destul de mult pe internet si din pacate nu am gasit nici un site care sa ofere GRATIS legislatie! Desigur, sint destul de multe site-uri care da ceva legislatie, formulare, modele de contracte, etc. - dar nu in totalitate ci pe anumite "domenii".

Propun sa continuam discutiile pe aceasta tema, si m-as bucura daca cineva ar furniza adresa vre-unui site "asa cum vrem noi: :-)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests