Reusita in cariera!!2005

Mai stie cineva ceva despre cineva cumva?
croc

Post by croc » 24 Mar 2005, 23:06

gemeni :lol: :lol: :lol:

croc

Post by croc » 24 Mar 2005, 23:10

pentru cosanzeana: tu de ce nu intri la INM? ai terminat facultatea cu ajutorul pilelor si spagii? :(

elis

Post by elis » 25 Mar 2005, 12:16

cosanzeana wrote::-? daca nu ar fi devenit avocati si juristi cu ajutorul pilelor si spagii poate ar fi reusit mai multi la acest examen,nu credeti? 8O
Nu, eu cred ca daca organizatorii unor astfel de examene ar sti ce doresc de la viitorii magistrati atunci ar sti sa faca si selectia si s-ar ocupa si locurile.
Noi am fost in jur de 800 (nu stiu exact) dar daca intr-un procent atat de mare am fost tampiti, daca acceptam ideea ca au dreptate organizatorii, atunci, statistic vorbind asta este situatia generala a juristilor.
Sau ai motive sa crezi ca cei care nu au dat sunt mai destepti?

norocel

Post by norocel » 25 Mar 2005, 12:18

De jignit ne-a jignit pe toti dar in bunul spirit al romanului, cei de pe margine se solidarizeaza cu cine este la putere.
Cine stie, poate este molipsitoare :-D

norocel

Post by norocel » 25 Mar 2005, 12:19

De jignit ne-a jignit pe toti dar in bunul spirit al romanului, cei de pe margine se solidarizeaza cu cine este la putere.
Cine stie, poate este molipsitoarea :-D

alrofa

Post by alrofa » 25 Mar 2005, 14:41

Cosanzeana sa intelegem din mesajul tau ca singurul candidat care nu a devenit avocat sau jurist (in cazul in speta magistrat asistent) este doar domnisoara care a fost admisa? Ai dreptate draga mea ea a fost numita, iar cum se fac numirile in cazul mag asistenti stim cu totii. Nu vreau sa fiu gresit inteleasa, nu contest pregatirea d-rei din Buzau, nici macar nu m-am inscris la examen, dar sa faci afirmatii de natura celei facute de Cosanzeana mi se pare cel putin o crasa lipsa de respect, asta ca sa nu vorbim de bunul simt.

norocel

Post by norocel » 25 Mar 2005, 14:48

Bine tintit alrofa, acum imi dau seama ca singurul candidat reusit nu trecuse printr-un examen ci era numit pe post!
Asta era calea... :grin:

attorneyatlaw

Post by attorneyatlaw » 25 Mar 2005, 14:49

MAGISTRAT CONSULTANT, DRAGA MEA.
Adica un om care sta toata ziua buna ziua in incinta instantei (tribunal) si are cu siguranta mai mult acces la informatie decat muritorul de rand.
Nu am nimic cu ea, cred ca a invatat in branci si ca merita sa ia.
La fel insa cred si despre multi altii care nu au avut norocul ei si mi se pare injositor sa citim in toate ziarele cum de pe bancile facultatilor de drept au iesit in ultimii ani exclusiv cretini.

norocel

Post by norocel » 25 Mar 2005, 14:59

Alrofa i-a raspuns Cosanzenei care a afirmat ca ar fi intrat mai multi la examenul pe post daca nu ar fi ocupat posturile pe care si-au facut vechimea pe spaga.

adviser45

Post by adviser45 » 25 Mar 2005, 15:22

Sunt un pic dezamagit. M-as fi asteptat ca macar colegii mei din Bucuresti sa dea un semnal pozitiv in sensul disparitie, ca sa zic asa, pilelor relatiilor etc.
E adevarat, este si influenta imbogatirii fara just temei a C.S.M. prin mascarada aceasta denumita concurs.
Eu sunt optimist si cred se va vedea si luminita de la capatul tunelului.
M-am referit la colegii mei din Bucuresti, nu in nume de rau, ci pentru ca un semnal pozitiv plecat din capitala reprezinta mai mult decat un semnal plecat din alte orase, fie ele si mari
Si ca sa revin la discutie, consider privatizarea a tot ce a mai ramas de stat(privatizare fara cantec desigur) un prim pas in starpirea acestui lucru.
:bye: :bye: :bye: :bye: :bye:

norocel

Post by norocel » 25 Mar 2005, 15:30

Si tu zici ca ai speranta ca ar putea fi bine intr-un viitor apropiat in conditiile in care in justitie se intampla ce se intampla?

adviser45

Post by adviser45 » 25 Mar 2005, 15:31

Apropo procentajul de sus va fi realitate in scurt timp.
Cat despre cosanzeana cred ca nu-i mai trebuie opinie personala , de acum incolo.

norocel

Post by norocel » 25 Mar 2005, 15:33

Asa sa fie adviser!

adviser45

Post by adviser45 » 25 Mar 2005, 15:36

Alta varianta am?
E adevarat, nu stiu daca procentajul era mai mare in randul magistratilor, dar mergem inainte. S-a mai pierdut o batalie.

norocel

Post by norocel » 25 Mar 2005, 15:40

Si care ar fi razboiul?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests