Licenta Bucuresti Feb 2005?

Mai stie cineva ceva despre cineva cumva?
Post Reply
melitta

Licenta Bucuresti Feb 2005?

Post by melitta » 02 Feb 2005, 11:16

Buna ziua

E adevarat ca la Bucuresti se da licenta tip grila si exista o carte cu 3000 de grile, si doar dintre acestea se aleg grilele din examen? Am vazut ca s-a mai pus intrebarea asta pe forum, dar a ramas fara raspuns...SI eu as vrea sa vin la BUcuresti sa dau licenta daca e intradevar asa de usor...
Are cineva informatii certe si clare in legatura cu acest subiect? Eventual si cine a publicat cartea respectiva...(editura, autor...)


Va multumesc!

jus2001

Post by jus2001 » 02 Feb 2005, 19:08

Pana acum de vreo 5 ani incoace asa s-a procedat. Dar dupa cunostintele mele nu exista o singura carte, ci mai multe:
- cursul selectiv de licenta de Boroi si Stanciulesc - are grile la sfarsit
- cursul selectiv de procedura civila de Boroi si Ciobanu - are grile la sfarsit
- o carte de grile de penal si procedura penala - ii are autori pe toti cei care predau materiile la care se refera cartea
Daca e cineva care stie mai bine si vrea sa te ajute sa spuna daca a aparut ceva mai nou.
Succes!

ilej

Post by ilej » 02 Feb 2005, 19:16

stii tu ceva dar nu tot... si putina legenda. exista intradevar carti cu grile si nu una singura. la licenta din iunie 2004 s-au dat grile la penal si procedura penala dintr+o carte a lui Cioclei, Filipas si altii ultima editie culoare rosie editura all beck iar la civil si procedura civila sunt doua carti de sinteze cu grile la sfarsit tot de la allbeck. in ultimii doi ani grilele au fost cam in proportie de 80-90 % din aceste carti pe care le vei gasi sigur pt ca e in interesul autorilor sa le gasesti. din cate am inteles eu( am o colega din Albania care isi da licenta acum) nu se iau in considerare modificarile intervenite intre timp si ar fi foarte bine daca ti+ai face rost de grilele de la lic din iunie 2004 pt ca cu siguranta se vor mai strecura unele din ele si in februarie.
desi pare usor nu e chiar asa. asta in cazul in care poti memora foarte repede. eu nu pot motiv pt care eu nu am dat prea mare importanta grilelor ci invatatului. ideal este sa inveti bine si mai ales sa intelegi dupa care sa iti lasi un timp si pentru trecut o data sau de 2 ori prin grile. asta daca aspiri la o nota mare.
bafta

ilej

Post by ilej » 02 Feb 2005, 19:18

e uite ca mi+a luat+o jus inainte. cam asta e. mai mult nu stiu daca ar mai fi ceva de spus. decat... spor la treaba :)

melitta

Post by melitta » 08 Feb 2005, 11:43

Multumesc pentru informatii!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests