Caut notar pt. stagiatura!

Mai stie cineva ceva despre cineva cumva?
Post Reply
Peiper

Caut notar pt. stagiatura!

Post by Peiper » 27 Jan 2005, 22:15

Caut si eu un notar pt a putea sustine examenul de anul asta la camera notarilor. Poate stiti pe cineva , binenteles contra cost! Am banu dar nu stiu unde sa ma duc. Da-ti si voi un semn ceva....

TheFaithfulOne

As vrea!

Post by TheFaithfulOne » 29 Jan 2005, 17:07

As vrea si eu sa vad un raspuns postat aici din partea "scrupulosilor" ce spun ca nu exista coruptie in justitia romana si care spuneau ca e o poveste traficul de influenta la intratul in notariat! Poate au ei o solutie pentru omul asta ... ca el are si banii domnle ... :twisted:

virtual

Post by virtual » 29 Jan 2005, 18:07

Sincer cred ca aici nu e vb doar de bani, ci si de relatii man.
Ca daca notaru tau nu are oameni la Camera, nu ii da nimeni ok-ul pentru tine... Daca ai bani multzi, problema poate fi overcome, ca dai si la Camera malai....

Oricum, eu sincer cred ca posturile de notar ar trebui scoase la licitatie....Nu am dreptate?

Faza asta cu notarii e ca aia cu loteria...nu are cum sa nu dea gres...

innuenda

Post by innuenda » 29 Jan 2005, 19:08

Mai, peiper, noi iti intelegem "nacazul". Dar zau ca nu stim nici un notar care ia bani ca sa-si ia stagiar. Ca daca as sti, eu una i-as inscena un flagrant, de n-ar mai lua nici flori mai mult de 3 fire :lol: . Ca sa se scape odata si odata de nenorocirile astea ilegale, ar trebui ca nimeni sa nu dea nimic pentru a intra intr-o profesie si astfel, poate, graul s-ar scutura de neghina, in timp.

mystique

Post by mystique » 29 Jan 2005, 19:16

Draga "flagrantista" (si uite cum am mai inventat un cuvant) de Innuenda, cred ca notarul cu pricina ar mai primi doar un numar par de fire dupa...

dinubocos

Post by dinubocos » 29 Jan 2005, 19:43

mystique wrote:Draga "flagrantista" (si uite cum am mai inventat un cuvant) de Innuenda, cred ca notarul cu pricina ar mai primi doar un numar par de fire dupa...
Mai cam "confuzat". Pardon. Am inventat un cuvant.

innuenda

Post by innuenda » 29 Jan 2005, 22:48

:lol: :lol: Nichita-i dulce copil pe langa voi!
Pe aia cu 4 fire deseneaza-mi-o, ca sa prind ideea ca...e prea sibilinica pentru mine :twisted: !

KYAN

Barfe

Post by KYAN » 09 Mar 2005, 23:49

Mai lasati fata in pace ! ,cu atat mai mult ca lucrati in domeniul juridic si ar trebui sa stati bine la capitolul "constiinta-care presupune o manifestare superioara a psihicului uman,raportare la valori,etc-axiologie si chestii de-astea,si sa va fie rusine !

judge

Post by judge » 10 Mar 2005, 09:36

:grin: ma rog...sunteti un pic poeti. cat priveste coruptia in sistemul juridic situatia e de plans :-x din pacate va trebui sa mai treaca mult timp pentru ca situatia sa se schimbe.... :evil: . cat priveste notarul cu pricina...parerea mea este sa mergi din cabinet notarial in cabinet notarial si sa intrebi.... :lol: ...poate gasesti ceva.

adviser45

Post by adviser45 » 10 Mar 2005, 10:42

Innuenda wrote:. Ca sa se scape odata si odata de nenorocirile astea ilegale, ar trebui ca nimeni sa nu dea nimic pentru a intra intr-o profesie si astfel, poate, graul s-ar scutura de neghina, in timp.
:-D :-D :-D
Pai daca lui Peiper i-au ramas ceva bani de la diploma, omun se gandeste deja la investitii.
Succes Peiper :pig: :pig:

croc

Post by croc » 10 Mar 2005, 11:01

:lol: :lol: :lol:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests