Cum se patrunde in magistratura

Mai stie cineva ceva despre cineva cumva?
ilej

Post by ilej » 10 Nov 2004, 18:23

Aoleu, "ce-mi aud urechile" si ce-mi vad ochii... pai si cu acei colegi ai mei(de mine nu mai zic, ca nu prea mi+am dorit), care s+au zbatut toata vara ca sa nu mai zic tot anul sau toata facultatea si au picat pt 4 sau5 sutimi cum ramane??? De ei cine are grija asa cum vad ca se are grija de judecatorii pensionari, procurori si consilieri juridici care la vremea lor n+au fost nevoiti sa dea un asemenea ex pt intrarea in profesie?
Sau trebuie sa ajunga si ei la pensie ca sa fie luati in seama? :evil:

croc

Post by croc » 10 Nov 2004, 18:35

aloooooooooooo, ilej, examenul ar fi pentru cei care au 5 ani in profesii juridice, trebuie sa le enumar sau sa-ti spun numai ca mai sunt si altele decat cele de consilieri juridici si "pensionari";
in al doilea rand este examen, nu interviu asa ca nu inteleg care este supararea; nu "se da" nimic nimanui pe degeaba si sunteti voi exclusi;
in al treilea rand, daca s-au pregatit 4(patru) ani si nu au luat examenul :roll:

ilej

Post by ilej » 10 Nov 2004, 18:48

Stiuuuuuuuuuuu :) Asta in cazul consilierilor juridici. Dar din discutiile de mai sus nu acelasi lucru se intampla si in cazul judecatorilor pensionari si al procurorilor. Prin urmare, daca tu ai fi picat cu 7, 95 nu ai fi vociferat in nici un fel(nu e cazul meu, ci al unor colegi) iar in ceea ce priveste invatatul eu zic sa nu fim lipsiti de respect fata de munca lor pt ca daca tie ti se pare putin lucru sa iei 7, 95 la acest ex sau daca crezi ca aceasta nota nu reflecta o munca sustinuta pe timpul facultatii si dupa, atunci e clar ca nu ai trecut niciodata prin acest ex, ceea ce nu+ti da dreptul sa faci astfel de afirmatii.

croc

Post by croc » 10 Nov 2004, 18:59

am dreptul sa fac astfel de afirmatii; pe cuvant; :evil:

ilej

Post by ilej » 10 Nov 2004, 19:55

Bine, probabil stii tu ceva ce eu nu stiu. Si nu te mai incrunta asa ca ma sperii... :lol:

Moaca

Post by Moaca » 10 Nov 2004, 19:59

Credeti ca mai ajungem sa dam vreunul din noi examen in februarie 2005 sau orice alta luna dupa ce isi exprima optiunea toti pensionarii, doctoranzii si pensionarii Romaniei?
Ca sa nu mai vorbesc de faptul ca trebuie sa isi gaseasca locul si judecatorii de carti funciare care vor ramane fara obiectul muncii.
Eu ma indoiesc ca vom avea pe ce sa mai concuram.

croc

Post by croc » 10 Nov 2004, 20:21

:lol:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests