Am o speță în care judecătorul care a judecat în primă Instanță a judecat și dosarul de Contestație la Executare Silită

Discutii privind procedura civila
Post Reply
doris2001

Am o speță în care judecătorul care a judecat în primă Instanță a judecat și dosarul de Contestație la Executare Silită

Post by doris2001 » 26 Jul 2020, 08:03

Am o speță în care judecătorul care a judecat în primă Instanță (pe Fond) a judecat și dosarul de Contestație la Executare Silită, care a fost ca urmare a sentinței date la Fond de același judecător.
Nu este o incompatibilitate evidentă, care trebuia urmată de o abținere (auto-recuzare) a acestui judecător care ... își judecă singur sentința ilegală dată la Fond ? :-?
Ce se mai poate face, știind că acel dosar de Contestație la Executare Silită este pe rol, prin invocarea art. 442-444 din NCPC ?

doris2001

Re: Am o speță în care judecătorul care a judecat în primă Instanță a judecat și dosarul de Contestație la Executare Sil

Post by doris2001 » 10 Aug 2020, 13:49

Chiar nu-mi poate răspunde nimeni referitor la acest subiect de incompatibilitate ?

doris2001

Re: Am o speță în care judecătorul care a judecat în primă Instanță a judecat și dosarul de Contestație la Executare Sil

Post by doris2001 » 25 Aug 2020, 01:03

Chiar nu este nimeni să răspundă la această problemă juridică importantă ?

doris2001

Re: Am o speță în care judecătorul care a judecat în primă Instanță a judecat și dosarul de Contestație la Executare Sil

Post by doris2001 » 30 Aug 2022, 07:00

Inca mai astept un raspuns la Topicul meu de acum 2 ani.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 22 guests