Pot face recurs?

Discutii privind procedura civila
alinutzza

Post by alinutzza » 22 Jun 2008, 21:56

Haideti, mai, lasati-va cu totii nervii pentru sala de judecata. Ca acolo prinde bine.
Aici e un forum, unii intreaba, altii raspund. Ideea e sa ne ajutam reciproc, nu sa ne dam rotunzi sau sa facem baza unii de altii, sau sa ne ironizam reciproc.

kinga

Post by kinga » 23 Jun 2008, 11:12

JOJO wrote:
lilix2 wrote: Dar tu? Tu unde ai fost cand s-a judecat cererea de suspendare? De ce nu l-ai recuzat? de ce nu ai invocat exceptia necompetentei? Poate ca acum nu erai in situatia asta, sau poate ca erai, dar nu asta conteaza :-x
acu zau ca nu vreau sa fiu ticaloasa... dar Jojo.. inainte sa ataci.. ia vezi si tu..
art. 403 al.4 .. fara citarea partilor...


deci.. in mod normal habar nu avea de cerea de suspendare...

restu nu comentez...

liloo

Post by liloo » 23 Jun 2008, 12:06

Haideti sa incercam toti sa fim corecti si logici. Pe cat posibil.
Daca judecatorul a procedat asa cum a spus initiatorul topicului, a gresit in mod evident.
Are rost insa sa dam cu piatra?
Cine n-a gresit niciodata ca sa-si poata permite sa-l linseze?
Jojo nu a facut altceva decat sa spuna ca ar trebui sa ne vedem in primul rand propriile greseli pe care le putem corecta mai usor decat pe ale altora.
Ar fi mult mai util sa ne corectam propriile greseli decat sa ne consumam energia spunand ceva despre altcineva care nu va sti niciodata ca a fost "desfiintat" pe un forum de discutii juridice.
Desigur poate ca ar afla daca am avea curajul ca atunci cand ne plangem sa spunem si numele judecatorului.
Dar nu avem acest curaj si, poate nu-l avem, pentru ca si noi am facut la randul nostru greseli.
Poate chiar in acelasi dosar.


Si mai am ceva de spus:
Citesc cu mare placere ceea ce scrie JOJO in civil si sper din tot sufletul sa nu i se faca lehamite si sa paraseasca si ea forumul.
Poate ca este uneori mai dura in afirmatii dar uitati-va in jurul vostru si o sa constatati ca toti oamenii de la care avem ceva de invatat sunt sau par dificili.

attorneyatlaw

Post by attorneyatlaw » 26 Jun 2008, 21:26

@JOJO
zilele proaste vin si trec. Neuronii consumati inutil pe situatii pe care nu le putem controla sau repara insa nu se mai refac.
Calm down. :?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 5 guests