ANAF ul bata l vina!!!

Titlul Executoriu, Instanta de Executare, Contestatia la Executare, Executarea Silita, Sechestrul Judiciar
Post Reply
panaitatena

ANAF ul bata l vina!!!

Post by panaitatena » 13 Nov 2017, 21:55

Buna seara! Am o mare problema,de aceea va rog să mă ajutați cu câteva informații pentru că ANAF ul mi a mâncat zilele!!! Eu împreună cu fostul soț avem o firma la care am acumulat datorii de 8000 lei. Am fost somați de către ANAF, eu m am prezentat și am dat o declarație că voi plati datoria, dar jumătate din aceasta suma ptr că suntem doi asociați și mi se pare normal sa se împartă datoria la 2. Problema este că eu am inceput sa plătesc ratele lunare,iar de atunci asociatul meu nu a mai fost somat. Executorul fiscal de la ANAF mi a spus că pe ei nu ii interesează de la cine își recuperează banii. Menționez că firma este inactiva. Eu as vrea sa plătesc partea mea de datorie, adică jumătate apoi sa ies din aceasta firma, sa o radiez....doar că ANAF ul trage doar de mine ptr că asociatul meu nu binevoiește sa răspundă la somații sau sa ajungem la o înțelegere. Va rog să mă ajutați cu un sfat! Mulțumesc anticipat

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests