succesiune dupa decesul tatalui

Succesiuni, Terenuri, Constructii, Dezmembraminte, Societati Comerciale
allexuttzza

Re: succesiune dupa decesul tatalui

Post by allexuttzza » 27 Feb 2013, 21:30

am si eu o intrebare....tatal meu face un an de la deces in aprilie....a ramas o masina pe numele lui atat....vreau sa stiu ce se intampla daca masina va ramane pe numele lui in continuare....trebuie obligatoriu trecuta pe alt nume....pot sa fac in continuare asigurare si toate celelalte asa...pls help

BNP Lixandru

Re: succesiune dupa decesul tatalui

Post by BNP Lixandru » 14 Mar 2013, 15:27

allexuttzza wrote:am si eu o intrebare....tatal meu face un an de la deces in aprilie....a ramas o masina pe numele lui atat....vreau sa stiu ce se intampla daca masina va ramane pe numele lui in continuare....trebuie obligatoriu trecuta pe alt nume....pot sa fac in continuare asigurare si toate celelalte asa...pls help
Buna ziua,
E necesar sa faceti succesiunea de pe urma tatalui daca masina este pe numele sau. Va puteti adresa oricarui birou notarial care isi are sediul la locul ultimului domiciliu pe care l-a avut tatal dvs.

zubas costica

Re: succesiune dupa decesul tatalui

Post by zubas costica » 15 Feb 2017, 20:22

]Buna ziua am si eu o antrebare tata are 3 saptamani decand o decedat si are o masina pe numele lui cu sotia de adoilea si noi santem 2 baeti din prima casatorie pot deachide sucesiune pentru bunurile lui ca are 15 ani de cand sta cu sotia deadoilea multumesc

Cornelia

Re: succesiune dupa decesul tatalui

Post by Cornelia » 18 Aug 2017, 21:13

Bună! In urma cu 17 ani am plecat de acasă pentru a mă casatorii pentru că părinții mei ma maltratau , eu având mamă vitrega , mama mea a murit când eu aceam vârsta de 5 ani.Acym mama mea vitrega este grav bolnava .As avea o întrebare după moartea tatălui am dreptul la vreo moștenire. Mulțumesc!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests