Succesiune cu certificat divort (anii 44-45) pierdut

Succesiuni, Terenuri, Constructii, Dezmembraminte, Societati Comerciale
Post Reply
Hreamata

Succesiune cu certificat divort (anii 44-45) pierdut

Post by Hreamata » 31 Oct 2016, 16:43

Buna ziua, pentru dezbaterea unei succesiuni de pe bunica mea (decedata in 2006) pe tatal meu (decedat in 2011) , ulterior pe mama mea, noratul imi cere decizia de divort a bunicii pentru a putea dovedii ca tatal meu este fiul ei (numele de familie sunt diferite, tatal meu pastrand numele tatalui). Problema este ca nu am aceasta decizie, in viata nu mai sunt persoane care sa cunoasca informatii legate de anul si locul divortului.
Am facut o cerere la arhivele nationale, si la casa de pensii, raspunsul fiind negativ din ambele parti.
Din vagile amintiri ale mamei divortul s`ar fi petrecut intre anii 44-45, si locul nu este cert.
Intreabarea mea este ce pot face in cazul in care nu se gaseste aceasta decizie la arhivele nationale sau la casa de pensii( am presupus ca e posibil sa exista la dosarul de pensionare)?
Citind pe froumul dumneavostra am inteles din anumite postrai ca e posibil ca notarul sa dezbata succesiune pe baza a doi martori care au cunoasct`o pe defuncata. Notarul mi-a zis ca nu se poate asa.
Va multumesc anticipat.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests