Castigator tombola - cine este proprietarul?

Discutii privind alte teme decat cele pentru care exista un forum
rosia_montana

Castigator tombola - cine este proprietarul?

Post by rosia_montana » 15 Feb 2006, 12:44

Sunt inscrisa cu adresa de mail de la firma pe diferite site-uri in diferite domenii (juridice, consultanta HR, IT, managementul calitatii, etc). Pe adresa respectiva port corespondente, in interes de serviciu (comenzi, consultanta, informari, etc) cu firmele proprietare ale site-urilor. Unele din aceste site-uri au tombole pentru cei inscrisi, in urma carora "poti castiga" DVD-playere, laptopuri, carti, etc.

In cazul in care adresa mea de mail iese "castigatoare" cine este proprietarul bunului? :grin:

tristan

Re: Castigator tombola - cine este proprietarul?

Post by tristan » 15 Feb 2006, 12:49

rosia_montana wrote:Sunt inscrisa cu adresa de mail de la firma pe diferite site-uri in diferite domenii (juridice, consultanta HR, IT, managementul calitatii, etc). Pe adresa respectiva port corespondente, in interes de serviciu (comenzi, consultanta, informari, etc) cu firmele proprietare ale site-urilor. Unele din aceste site-uri au tombole pentru cei inscrisi, in urma carora "poti castiga" DVD-playere, laptopuri, carti, etc.

In cazul in care adresa mea de mail iese "castigatoare" cine este proprietarul bunului? :grin:
parerea mea este ca firma. Ai spus ca porti corespondenta in interes de serviciu. Ce te impiedica sa te inscrii cu adresa ta de mail? daca firma ta figureaza pentru corespondenta si cu aceasta adresa de mail...eu as trimite premiul pe adresa firmei...De aici incolo trebuie sa demonstrezi sefului ca tu ai purtat acea corespondenta si ca tu meriti premiul. :lol:

defectu

Re: Castigator tombola - cine este proprietarul?

Post by defectu » 15 Feb 2006, 12:53

rosia_montana wrote:Sunt inscrisa cu adresa de mail de la firma pe diferite site-uri in diferite domenii (juridice, consultanta HR, IT, managementul calitatii, etc). Pe adresa respectiva port corespondente, in interes de serviciu (comenzi, consultanta, informari, etc) cu firmele proprietare ale site-urilor. Unele din aceste site-uri au tombole pentru cei inscrisi, in urma carora "poti castiga" DVD-playere, laptopuri, carti, etc.

In cazul in care adresa mea de mail iese "castigatoare" cine este proprietarul bunului? :grin:
EU :-D :-D :-D

rosia_montana

Post by rosia_montana » 15 Feb 2006, 13:00

Sefun, tu esti???? Ce bine stii romana! :evil:

defectu

Post by defectu » 15 Feb 2006, 13:08

aveam o replica potrivita dar, am promis ca nu mai raspund la provocari!

tristan

Post by tristan » 15 Feb 2006, 13:09

defectu, o parere mai bine decit provocari. :lol:

rosia_montana

Post by rosia_montana » 15 Feb 2006, 13:10

Da-i drumun nu te jena :grin:

Sa auzim.....

4wings

salut

Post by 4wings » 15 Feb 2006, 14:14

defectule esti o bomba cu ceas pe forumul asta la fel ca multi altii. ce provocare vezi tu la rosioara? te-ai bagat aiurea in seama si apoi spui ca nu raspunzi la provocari, dupa ce pui virgula dupa dar. eu zic sa te gandesti la un temei legal al raspunsurilor pe care le dai fiindca toti asta cautam, sa ne raportam la lege, in functie de care intelegem situatiile concrete cu care ne confruntam, nu sa ne dam cu parerea ca la piata. asta o fac profesorii carora le-am cumparat cursurile degeaba si se bat in sabii cu Dumnezeu.

nicuvar

Re: Castigator tombola - cine este proprietarul?

Post by nicuvar » 15 Feb 2006, 15:55

rosia_montana wrote:Sunt inscrisa cu adresa de mail de la firma pe diferite site-uri in diferite domenii (juridice, consultanta HR, IT, managementul calitatii, etc). Pe adresa respectiva port corespondente, in interes de serviciu (comenzi, consultanta, informari, etc) cu firmele proprietare ale site-urilor. Unele din aceste site-uri au tombole pentru cei inscrisi, in urma carora "poti castiga" DVD-playere, laptopuri, carti, etc.

In cazul in care adresa mea de mail iese "castigatoare" cine este proprietarul bunului? :grin:
Poate fi proprietarul fie el personal, fie firma. Depinde de regulamentul dupa care se face acordarea acestor premii.
Daca organizatorul zice ca acorda premiul utilizatorilor efectivi ai conturilor respective, atunci tu, daca acorda premiul detinatorilor legali ai conturilor, atunci firma. Si depinde cum ai dat adresa de mail: rosia@firma sau firma@firma. Si asta are importanta.

rosia_montana

Post by rosia_montana » 15 Feb 2006, 16:12

Mailul e rosia@firma.ro, e parolat, calculatorul la fel si doar eu am acces la el. Eu figurez ca reprezentant al firmei si persoana de contact in toate comunicarile :)

Dar, daca regulamentul organizatorului zice ca rosia e castigatoarea, si-mi vine mertzanu la firma :mrgreen: iar sefu zice: "nea nea nea, e al meu!" ???

orange

Post by orange » 15 Feb 2006, 16:22

Ai castigat un mertzaaaan? Pai de ce nu zici asa de la inceput? Raspundeam si eu mai repede... :-D :-D :-D :-D :-D

rosia_montana

Post by rosia_montana » 15 Feb 2006, 16:24

:mrgreen:

pai zi-mi al cui e, al meu sau al firmei?

te fac cu o tura (daca ai curaj, ca eu conduc mai "sportiv") :-P

defectu

Re: salut

Post by defectu » 15 Feb 2006, 16:29

4wings wrote:ce provocare vezi tu la rosioara?
1.Nu te priveste!
2.Mesajul nu ti-a fost adresat.
3. Cand eram incepator ca tine, eram atent si la virgule.

nicuvar

Post by nicuvar » 15 Feb 2006, 16:29

rosia_montana wrote:Mailul e rosia@firma.ro, e parolat, calculatorul la fel si doar eu am acces la el. Eu figurez ca reprezentant al firmei si persoana de contact in toate comunicarile :)

Dar, daca regulamentul organizatorului zice ca rosia e castigatoarea, si-mi vine mertzanu la firma :mrgreen: iar sefu zice: "nea nea nea, e al meu!" ???
Castiga-l, castiga-l tu, numan, si mai vedem dupnaia...

Incearca sa te pui si in situatia firmei: adica pe banii mei, internetul meu, calculatorul meu, in exercitarea atributiilor de serviciu, tu castigi o chestie, de ce sa fie a ta??
Da, dar daca tu nu utilizai mailul si site-ul, nu castigai nici tu nici firma, asa ca eu cred ca cel mai echitabil ar fi jumi juma. :lol:

sebi77

Post by sebi77 » 15 Feb 2006, 16:29

rosia_montana wrote:Mailul e rosia@firma.ro, e parolat, calculatorul la fel si doar eu am acces la el. Eu figurez ca reprezentant al firmei si persoana de contact in toate comunicarile :)

Dar, daca regulamentul organizatorului zice ca rosia e castigatoarea, si-mi vine mertzanu la firma :mrgreen: iar sefu zice: "nea nea nea, e al meu!" ???
Eu zic ca proprietar la ce ai castigat tu este firma....pentru simplu fapt ca adresa de mail apartine firmei tu avand drept doar de utilizare. Nu ai numai tu parola de la mail, ADMINU in 3 miscari ti-a schimbat parola si ramai cu buza umflata....

Asa ca parerea mea sa faci 50-50 cu el! :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests