Persoana in vizita declarata la intretinere

Discutii privind alte teme decat cele pentru care exista un forum
Post Reply
stefanv

Persoana in vizita declarata la intretinere

Post by stefanv » 05 Oct 2013, 13:45

Aș avea o întrebare. Sunt student și stau în chirie într-o garsonieră, declarată cu o persoană la întreținere, adică eu. Prietena mea stă la cămin și având în vedere că la cămin condițiile sunt mai puține, ea mai are lucruri la mine, câteodată mai spălăm rufele împreună la mine, vine în fiecare zi și mâncăm împreună pentru că ne e mai ușor așa din punct de vedere al banilor și câteodată mai rămâne peste noapte.

Șefa de scară are impresia că de fapt locuim doi aici și e cam suspicioasă. Ca să nu mai am probleme cu ea aș declara-o la întreținere însă m-am lovit de o problemă. Eu tocmai îmi fac actele pentru subvenție și am impresia c-o să trebuiască să duc vizele de flotant al celor ce locuiesc aici. Prietena mea are deja viză de flotant de la cămin și nu mai poate să-și facă și aici viză de flotant. Nu aș vrea să pierd subvenția pentru că șefa de bloc este suspicioasă și să mă simt cu prietena mea ca niște emigranți ilegali când ne întâlnim la mine.

Cum aș putea să fac să o declar pe prietena mea la întreținere, pentru a nu mai fi urmărit, dar să-mi și fac dosarul de subvenție fără să fie probleme?

Vă mulțumesc anticipat!

bobocel

Re: Persoană în vizită declarată la întreținere

Post by bobocel » 08 Oct 2013, 18:55

stefanv wrote:Cum aș putea să fac să o declar pe prietena mea la întreținere, pentru a nu mai fi urmărit,
vorbeste cu administratorul blocului

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests