INTREBARE PRIVIND RIDICAREA UNUI SECHESTRU

Discutii privind alte teme decat cele pentru care exista un forum
Post Reply
octaradu

INTREBARE PRIVIND RIDICAREA UNUI SECHESTRU

Post by octaradu » 13 Jul 2010, 14:49

IN 2006 am o problema adica sunt aresat si mi se ridica bani care i am asupra mea si pe baza unei ordonante de retinere a banilor se pun la banca intr-un cont pe numele meu i. tin sa spun ca raifeisen este trecuta la parte prejudiciata dar acesta nu vine la nic un proces trimita o nota instantei in care spune ca nu se considera parte prejudiciata..... 2006 in octombrie se da hotarare judecatoreasca definitiva dar instanta nu spune nimik despre acesti bani care au fost ridicati .......si bani raman in cont eu am fost plecat din tara... de curand am revenit si am vazut ca bani sunt in contul meu dar nu pot sa-i ridic ma duc la procuror care a intituit sechestru el nu mai lucreaza vb cu alt procuror si imi spune sa ma duc cu hotararea la banca si pe baza hotararii judecatoresti de la suprem sa mi se deblocheze contul ma duc las hotarea juristul de la banca imi zice ca trebuie sa ma duc la reifeisen care ar fi avut dreptul in urma deciziei. pt ca instanta nu sa pronuntat in privinta banilor ,sa se instituie parte civila ma duc la reifeisen astia spun ca nu au cum sa imi de asa ceva deci..... cum imi recuperez bani ? ca ma disperat suma este de 600 000 de milioane de lei vechi tin sa spun ca nu mi sa dat nic un leu dobanda la bani ! eu nu mai am nic un proces pe rol !

sansiro

Re: INTREBARE PRIVIND RIDICAREA UNUI SECHESTRU

Post by sansiro » 20 Mar 2011, 20:07

potrivit dispozitiilor codului de procedura penala in vigoare, in czul in care se dispune scoatere/achitare/incetare a procesului penal in termen de 30 de zile de la darea deciziei, masurile asiguratorii se cosidera desfiintate.
luati un avocat.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests