consum alcool la volan

Discutii privind Codul Rutier, contraventii si probleme conexe, Dreptul Transporturilor, etc
Post Reply
marian90

consum alcool la volan

Post by marian90 » 19 Jan 2012, 08:04

buna ziua am consumat cam 2 cutii de bere si apoi m-am gandit ca ar fi o idee buna sa ma urc la volan sa ma duc acasa..fiind noapte tarziu nu ma asteptam sa fie politia fix langa casa mea.cand am suflat in fiola am avut 0.76 mg\l in aerul expirat..am fost sa dau proba de sange la spital(am dat 2 probe la un interval de o ora,inca nu mi-au venit analizele de la IML.imi puteti spune va rog la ce sa ma astept?sau daca se mai poate face ceva in privinta permisului(cam depind de asta)..ps:daca vrea cineva sa ma faca inconstient sau in alt fel ca am facut prostia de a conduce baut va rog sa va abtineti,m-am facut deja singur in toate felurile..multumesc anticipat

johei

Re: consum alcool la volan

Post by johei » 19 Jan 2012, 22:17

Eu ma abtin!!!

P4tr4tzel

Re: consum alcool la volan

Post by P4tr4tzel » 20 Jan 2012, 10:57

Te paste dosarul penal regrete eterne :wall:

ignite

Re: consum alcool la volan

Post by ignite » 23 Jan 2012, 13:46

vei fi trimis in judecata si condamnat la pedeapsa inchisorii, iar in functie de imprejurari, de regula, se suspenda executarea pedepsei pe durata unui termen de incercare, in care trebuie sa stai cuminte.

oricum, ideea e ca poti sa ti iei adio de la permisul de conducere.

peste un an de la definitivarea hotararii de condamnare te poti gandi sa dai de permis.

Guest

Re: consum alcool la volan

Post by Guest » 02 Nov 2013, 00:48

Aperiati omul degeaba...o recalculare frumos la sange...esti ca nou...stai calm...dar sa fie doar doua beri...bine ca acum putem beam o bere acolo...:))) eu la 2 si cva am tras doar 6 luni :P

Guest

Re: consum alcool la volan

Post by Guest » 02 Nov 2013, 00:49

Vizitator wrote:Aperiati omul degeaba...o recalculare frumos la sange...esti ca nou...stai calm...dar sa fie doar doua beri...bine ca acum putem beam o bere acolo...:))) eu la 2 si cva am tras doar 6 luni :P
speriati

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests