dat in judecata de asociatia de propietari

Post Reply
Guest

dat in judecata de asociatia de propietari

Post by Guest » 02 Dec 2012, 10:24

Buna ziua.Locuiesc intr-un apartament de bloc ce nu este propietatea mea si am fost dat in judecata de asociatie pentru neplata intetinerii si a penalizarilor aferente.Doresc sa aflu de la dvs. daca pot cere in instanta pedeapsa pentru denuntare calomnioasa si daune morale membrilor comitetului executiv in solidar.Va mai mentionez ca sunt certat cu presedintele asociatiei si de aceea m-a actionat in judecata fara sa se intereseze daca eu am in propietate acel apartament.Va multumesc.

serafim

Re: dat in judecata de asociatia de propietari

Post by serafim » 02 Dec 2012, 16:19

si in ce calitate locuiti acolo ?daca sunteti chirias aveti obligatia sa achitati, banui ca proprietarul chiar daca nu v-a inchiriat locuinta si nu platiti chirie se asteapta sa va platiti consumul adica utilitati, intretinere etc.

Guest

Re: dat in judecata de asociatia de propietari

Post by Guest » 03 Dec 2012, 09:33

este mostenit de sotia mea dar inca nu s-a facut succesiunea

decalex

Re: dat in judecata de asociatia de propietari

Post by decalex » 03 Dec 2012, 14:12

Daca sotia dumneavoastra este mostenitoare si nu s-a dezbautu succesiunea, tot aveti obligatia de plata a intretinerii! Faptul ca dansa locuieste in imobilul ce face parte din masa succesorala arata ca a aacceptat tacit mostenirea

Guest

Re: dat in judecata de asociatia de propietari

Post by Guest » 05 Dec 2012, 01:42

ce treaba are succesiunea tacita sau netacita cu persoana mea . in caz de divort dupa cate stiu eu, ce mostenesti nu se-mparte intre soti . asa ca idiotii ce m-au chemat in instanta trebuie sa raspunda pecuniar pentru faptul ca ma poarta pe drumuri .
p.s -daca sfaturi concrete nu prea gasesc pe aici atunci caut un avocat destept cu care sa-mpart ce se va castiga . tel . meu 0723047601 sau mail mirceactl@yahoo.com .

Guest

Re: dat in judecata de asociatia de propietari

Post by Guest » 19 Feb 2013, 18:16

Dar se impart cheltuielile de la intretinere!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests