Intrabare

Discutii privind litigiile de munca
Post Reply
bogdanul2003

Intrabare

Post by bogdanul2003 » 30 Jul 2010, 11:11

Este posibil sa lucrezi in alta tara (Olanda) cu contract de romania fara sa fii trimis in delegatie ... pur si simplu sa stai in olanda si sa lucrezi de undeva din acea tara, bineinteles in cazul in are serviciul iti permite sa lucrezi din alta parte.

Multumesc

DevilMean

Re: Intrabare

Post by DevilMean » 31 Jul 2010, 19:41

Adica vrei sa spui ca ai fost angajat in Romania de catre o companie, dar ai fost trimis in Olanda pentru a lucra acolo, insa vrei sa stii daca poti lucra de acolo?!
Nu se intelege prea mult, incercati sa fiti mai coerent.

bogdanul2003

Re: Intrabare

Post by bogdanul2003 » 01 Aug 2010, 14:35

In acest moment eu sunt angajat in romania la o firma olandeza ce are sediu si la noi in tara(contractul de munca este facut la sediul din romania). As dori sa stau 2 sau 3 ani in olanda lucrand la aceasta firma, adica sa-mi schimb domiciliul de buna voie ... nu sa fiu trimisa de angajator. Intrebarea era, fiind in situatia descrisa anterior, este posibil sa lucrez in olanda pe contractul din romania fara delegatie ?

Multumesc

DevilMean

Re: Intrabare

Post by DevilMean » 02 Aug 2010, 11:51

Nu stiu ce sa spun, legislatia lor e diferita de a noastra.
Incercati sa vorbiti cu cei de la sediu, le explicati situatia, plus de asta, fara sa fiti delegat sau detasat la postul respectiv nu aveti cum sa lucrati, e ca si cum incercati sa invadati spatiul de lucru al altcuiva.
Cei de la sediu insa, va pot lamuri cel mai bine, incercati sa vorbiti cu angajatorul olandez, nu cu cel roman.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests