abitatie viagera

Sectiune destinata celor care isi cauta un avocat.
Post Reply
anca55

abitatie viagera

Post by anca55 » 29 Jan 2018, 15:26

Buna ziua,speta mea este urmatoarea,in anul 1998 bunica cumpara un imobil,mama ,respectiv fiica ei o insoteste la notariat ,notarul din nu stiu ce motiv,fara ca acceasta sa fie dorinta bunicii care nu stie carte,trece in contractul de V-C ,urmatoarea fraza,,eu I A ,adica fiica batranei imi rezerv dreptul de a locui intr-o camera pe tot restul vietii,,deci isi rezerva accest drept singura,contractul se semneaza de ambele parti ,bunica ,fiica,respectiv vanzator,care nu este fiica,in anul 2005 bunica decide sa imi vinda mie accest imobil cu clauza de intretinere,iar accel drept al fiicei de a locui intr-o camera se mentine in noul contract,intre timp apar probleme cauzate de fiica bunicii respectiv mama,pe fondul consumului de alcool ,in 2014 ma adresez instantei ,pt anularea accelei clauze din contract ,imi este respinsa actiunea,de 4 ani nu pot locui in accel imobil din cauza scandalurilor ,accesta se deterioreaza,ce pot face in accest caz,ce actiuni mai pot face eu sau bunica ,si cum sa scapam de accea clauza ?
orice sfat este bine venit.va multumesc.

Roxulet

Re: abitatie viagera

Post by Roxulet » 16 Aug 2019, 08:26

De fapt, dumneata intrebi cum poti s-o scoti pe mama in strada, in loc sa-i fii de ajutor? Frumoasa atitudine! No comment!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests