Contract de prestatie artisitica neonorat

Sectiune destinata celor care isi cauta un avocat.
Post Reply
Guest

Contract de prestatie artisitica neonorat

Post by Guest » 11 Nov 2013, 14:40

Buna ziua. Am un Contract de prestatie artistica cu o firma de productie de spoturi video. Termenul de plata stipulat era maxim 3 luni de la finalizarea filmarilor, aceste 3 luni au expirat in luna septembrie. Conform contractului, la expirarea acestei perioade firma "poate" plati penalitati de 0,01% pe zi, adica o suma infima.
Desi suna trist, de la expirarea perioadei de obligatie a platii si pana acum nu mi-am permis financiar sa apelez la un avocat pentru rezolvarea situatiei dar chiar nu se mai poate.
Am incercat pe toate caile amiabile sa rezolv: telefonae, mailuri si mers personal la sediul firmei. Doar promisiuni verbale si amanari.

Intrebari:
1. Se poate rezolva relativ rapid aceasta situatie prin intermediul unei persoane specializate in legistaltie?
2. Se pot pretinde sume sumplimentare celei din contract pe motiv de "despagubiri morale" sau un termen similar?

Mediator Armeanca

Re: Contract de prestatie artisitica neonorat

Post by Mediator Armeanca » 19 Nov 2013, 14:39

Apelati la mediere
Acordul de mediere devine titlu executoriu odata prezentat instantei
Prin acord veti reusi in mod amiabil, confidential si rapid sa transati aceasta divergenta aparuta intre dvs si poate chiar sa continuati colaborarea
Pentru mai multe informatii va stau la dispozitie
Mariana Armeanca- Birou de mediere
Tabloul mediatorilor nr. 3837
http://www.mediatorarmeanca.ro
email:office@mediatorarmeanca.ro
email: mariana.armeanca@gmail.com
Tel: 0745.011.511

Cuculis

Re: Contract de prestatie artisitica neonorat

Post by Cuculis » 03 Dec 2013, 14:47

Din pacate nu cred ca medierea o sa va ajute foarte mult. Mergeti pe notificare si ulterior instanta.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests